Reklama na gc.cz

Objevily se náznaky poptávky zobrazovat reklamu na tomto serveru. Napadají nás následující možnost, jak se k reklamě postavit:

  1. pouze stávající reklama zajišťující hosting
    • rotující textová reklama s možností pro všechny členy komunity (třeba si v profilu nastavit reklamní text)
    • (rotující) (textová) reklama menších rozměrů placená pro členy komunity
    • nějaký reklamní systém typu adsense

Případné vydělky za 3) a 4) by byly v budoucnu využity na případný rozvoj serveru nebo na ceny do nějakých soutěží (kdyby někdo nějakou vymyslel) nebo na charitu.
Pokud by se reklama zobrazovala, tak nejspíš pod stávajícím bannerem na gcshop.
Rádi bychom znali váš názor.

edit: rotující neznamená, že se bude něco hýbat. Ale že pokud bude reklam víc, tak se budou na jedné pozici při načtení stránky střídat. překryvná okna s flashem se nepředpokládají.

Souhlasím s jakoukoliv reklamou, když nebude megatotálně velká a nebude tu moc překážet - jako např že při otevření stránky na mě vyskočí okno a budu muset kliknout aby zmizelo. Ale určitě jsem pro reklamu, resp. pro peníze z té reklamy :). S tím je využít na soutěž je prima nápad ! :slight_smile: Mám návrh na první soutěž: Soutěž, kdo vymyslí nejlepší soutěž :). Takže jak řikám, můj hlas je pro reklamu, stávající stav se mi zdá že je tu reklamy trochu zbytečně málo.

musím se přiznat, že těm možnostem moc nerozumím :expressionless:

Reklamy mi nevadí, pokud nejsou (ty obrázkové) nadmíru animované a nebo až stroboskopické - byl bych spíše jen pro statické reklamy. Ale obecně - příjem z reklamy pro gc.cz bychom měli všichni uvítat, takže jsem pro. Pokud si mám vybrat, tak mám raději reklamu ve formě statické grafiky, než rotujícího textu.

co znamená rotující?
Ja jsem spíš pro reklamu na zajištění hostingu a víc nic. Popřípadě aspoň za rámečkem "Kdo je online" a možná až za tím anketovým.

Nejrozumnější je to podle bodu 1.
Jinak pokud tady nějaká reklama bude, tak by to chtělo, aby měla přímý vztah ke GC /aby to nesklouzlo v nějakou hrůzu/.

rotující znamená, že by tu byla pozice pro ještě jednu reklamu o šířce stávající reklamy a výšce do 1/2 šířky a na této pozici by se střídaly reklamy případných zájemců, pokud by byly.

Taky se priklanim k nazoru, ze by to nemel byt zadny stroboskop, nebo si to vetsina zakaze Adblockem a vysledek bude nulovy.

žádný stroboskop asi nebude, buď čistý text přímo ve stránce (což asi jen tak někdo nezablokuje) nebo střízlivá grafika v png. Překryvná okna s flashem asi nenastanou.

Jsem pro reklamu, ale musí souviset s GC. Takže třeba nabídky map, GPSky apod. Myslím, že stránka snese nějaký horizontální banner nebo box typu reklamy na GCS, skyscrapery apod. by už stránky nesnesly…

No jak tu padlo, samozřejmě já jsem jen pro reklamu, která se alespoň trochu týká tématu - takže kromě GPS přijímačů a navigace nějaké outdoorové obchody apod klidně taky. Ale určitě souhlasím žádné blikače a mega barevné to asi ne, spíš ve stylu jak tu je reklama na Geocaching Shop EU mi přijde vhodná, ale pro menší animace nejsem proti.

Mně nevadí jakákoli reklama, pokud má rozumné odůvodnění.

Jsem pro reklamu zajišťující chod serveru + jeho rozvoj.
I když to by podle mého názoru neměl být problém zajistit edicí triček, kalendářů a pod., k čemuž bych se přikláněl raději než k bannerům na stránce.

Jsem zásadně proti free reklamě pro členy komunity. Nechápu smysl takové reklamy, stejně tam budou bludy, nikdo to nebude číst a akorát to bude prudit. A užitek pro gc.cz z toho bude nulový.

Mimochodem, jsem i pro finanční ohodnocení adminů serveru, na to rád přispěju.

Pro reklamu, která bude zajišťovat chod serveru klidně jsem. A klidně jsem i pro "členské" příspěvky. Free reklamu bych nedělal, když chce někdo vydělávat, tak ať si zaplatí. A pro "free" oznámení je tady místa hodně.

Osobně jsem také pro střízlivou reklamu na chod a rozvoj serveru. Klidně bych souhlasil i s odměnou z reklamy nebo příspěvků pro autory a správce serveru, přece jenom za kvalitní práci si člověk zaslouží odměnu :smiley:

Přidávám se do řady těch, kdo by přiřadil výtěžek z reklamy na správu serveru. Jsem taky pro decentní reklamu. Jinak nějaké členské příspěvky nebo jakoukoliv jinou formu komercializace odmítám. Když to doženu do krajností, geocaching bych mohl klidně provozovat i bez stránek gc.cz Je to všechno jen o pobavení. Nejsem ani proti variantě free reklamy, pokud by byl kontrolován její obsah (tématicky blízký geocachingu) a byla by v ústraní.

Můj názor na reklamu je jednoznačný: Souhlasím protivá tomu, poněvadž mi na tom nesouvisí.

Nejlepší by bylo nahradit stránky gc.cz i gc.com jen samou reklamou. Je to evidentní trend (viz gc.com) a není důvod, abychom u nás zůstávali pozadu. Fórum, které je tu beztak jedinou smysluplnou funkční službou (i když pochybné hodnoty), by se mohlo přesunout na nějakou méně zajímavou doménu. Perspektivně by pak mohlo být také nahrazeno reklamou.

Zajímavá názor
:wink:

Jsem určitě pro reklamu 1-4 nejlépe textovou (klidně i AdSense), ale i klidně i bod 5 - jakýkoli jiný druh reklamy (ale prosím neanimované) pokud se podaří navázat spolupráci s nějakým strategickým partnerem.
Klidně bych byl i pro placené služby, např. nějaké pokročilé funkce na bázi databáze obdržené od GS, pokud to tedy smlouva nezakazuje.