Nechali jste si nekdy do vaseho GC neco vyryt, treba vas nick apod. ?
Zatim jsem nasel jen geocacheshop, kde graviruji za 300, a v jedne jine gravirovaci firme mam nabidku za 250. Na to ze chci pouha tri pismena mi to neprijde malo. Ve vsech zlatnictvich apod. me vyhodili ze umi ryt jen do mekkeho = zlata atd., te tohle je na ne moc tvrdy material.
Neresil to uz nekdo a nepotkam pritom stejne kvalitni a pritom levnejsi variantu?
Zrovna dneska při vyzvedávání nových CWGček jsem viděla pěkné gravírování do solidních GC "FOUND 200, FOUND 100" s Nickem —u této firmy v Praze Průhonicích. Vypadalo to pěkně.:o
CWGčka mají taky za solidní ceny a velmi pěkně vypálené.
Druhý den jsem si doma vzpomněl, že Mechanika Prostějov přece také dělá takové věci. Hledal jsem na webu kde vlastně sídlí, našel jejich provozovnu, tam cedulka že jsou přestěhováni v průmyslové zóně. Dorazím tam, no na počkání to nebude, zrovna mají rozdělanou nějakou práci, tak prý za hodinu. Cena ? Písmenko za 3,- Kč.
Asi za hodinku volali, že se strašně omlouvají, že se jim ta mince začala loupat.
Dojel jsem tam, příjemné poznání že se s jedním se zaměstnanců tak trochu znám (plazili jsem se spolu nedávno v jeskyni). S despektem se mne zeptal, kde jsem k tomu šuntu přišel (myslel tím tu minci). Pak mi vysvětlil, že vlastní podklad je pokoven (ale asi nedostatečně odmaštěn), na tom je vrstva falešného stříbra. V gravírce se to začalo loupat. No nakonec to vyřešili tak, že plošku pro vyrytí nicku celou vyleštili až na podkladový kov, a vyryli až do něj. Kdyby mi to neřekli, tak bych to ani nepoznal.
No a pak jsem se asi půl hodiny probíral ukázkami nejrůznějšícjh medailí, které vyrábějí, nechal si vysvětlovat technologii výroby, ptal se orientačně na ceny…
A prý až tam přijdu zase něco rýt to mincí takové kvality, tak ne mechanicky gravírovat, ale že si to mám nechat udělat laserem.
Zkus tu firmu v mém příspěvku, kdybys z Čestlic popojel tak asi 5 km na kraj Průhonic, určitě by Ti to pan Kavalír udělal. Také GC tam měl s nickem, super!
Dneska jsem si vyzvednul u pana Kavalira v Pruhonicich coiny. Dva se povedly uplne super. U tretiho nastal problem. Cely coin je osetren nejakym lakem a laser vlastne porusil jenom ten lak a uz se nedostal na kov. Vysledek nula. Tak jsem vzal vylamovaci nuz a plosku pro nick laku zbavil. Pote uz bylo vse v pohode.
Já jsem k prilezitosti obdarovat kamarady coinama s jejich nickem ci waypointem pro dosazeny milnik oslovil rytce a ten si na to vzal par dni a 200,- Kč za coin.
Docela drahé, ale práce mistrovská. Příště už vím kam se obrátit.