Vážení geokolegové, mám problém s Garminem GPSMAP 60CSx - při několika posledních odlovech jsem si všiml, že mi na obrazovce s “kompasem” při navigaci šipka důsledně orientuje opačně. Zkrátka metry mi to ukrajuje když couvám. Ne že by ukazovala mimo. Prostě úplně naopak. Ze začátku se to tak nechovalo, podezřívám nějaký nepovedený firmware update. Napadla mě závislost na orientaci mapy (“Čelem” nebo “K severu”), ale chová se to furt obráceně. Na obrazovce mapy mi navigace ukazuje přesně, jen v té navigaci je to prostě naopak.
zkus se na obrazovce Kompasu podivat, zda nemas nastaveno Ukazatel kurzu. Mel bys mit Ukazatel smeru.
H.
Nedržíš to vzhůru nohama?
Proveď kalibraci kompasu a vše bude v pohodě. Někdy je nutná i několikráte za den.
Nejrychlejsim resenim je vypnout a zapnout GPS, dela mi to obcas taky ![]()