Sony Ericsson C702

Ahoj Kolegacci :slight_smile: Docela me zaujal tenhle telefon. V testech co jsem cetl se pise ze to asi nebude na geo nejvhodnejsi, coz mne trochu zamrzelo :expressionless: Chci se zeptat, zda s nim nemate nekdo nejakou zkusenost. Diky moc :wink:

Zkušenost ne, ale lačnost po informacích mám podobnou jako Ty… :slight_smile:

Čau lidi. Koupil jsem tento telefon a zatím jsem ve fázi zkoušení. Vím už,že HANDY GEOCACHING na něm nejede a LOCIFI také ne.Hledám další možnosti,protože interní GPS jinak jede fajn(spíše jako auto navigace).Jestli něco najdu,tak dám hned vědět.

No já bych řekl, že Handy na něm alespoň trochu jede, stáhne okolní keše ukáže vzdálenost k ní, ale šipce se moc nechce. Hrál jsem si s tím ale jen cca 30 minut. Podle mě pouze jako nouzovka.

Co se týká map a info o keš,tak to je na 1. přístup k internetu je velká výhoda. Ovšem nanačte to žádnej satelit(pokud používán interní GPS) S externím modulem je to v poho ale to nám stačí i jiný telefon. Teď zkoušímTrekbuddy a uvidíme,je tam složitější instalace ale vypadá to nadějně

Parada, konecne nejake info! Tak jako nouzovka by to urcite slo, to je dobre vedet. Jeste dotaz, kdyz se na tom ten HandyGeo spusti, chova se to stejne jako mobil + GPS modul a nebo tam je nejaky rozdil? Neskousel nekdo z vas nahodou software vlkGPS? Ten pouzivam se SE W800i + Evolve a to je myslim dost v pohode. Ale u jedne Nokie s interni GPS mi prave fungoval jen Handy a ten vlk nikoli… Kazdopadne jeste jednou dik! :wink:

Mám tento telefon týden. HANDY GEOCACHING jede bez problémů, jen ta navigace ke keši nefunguje zrovna nejlépe. Šipka je velmi, velmi lenivá. Někdy také chvilku trvá než GPS modul naloví družice. Ale zatím vždy se chytil. Pro kontrolu zda je něco poblíž a pro získání informací je to funkční. Ale pro lov to asi moc nebude. LOCIFY mám také nainstavané, jede, ale zatím jsem moc nezkoušel. Ani zatím nevím co to umí :wink: TrekBudy mám také nainstalované, i nějaké mapy. Ale víc budu vědět, až časem.

Ahoj,

HandyGeocaching na něm jede. Viz popis zde.

Nicméně ta GPS vevnitř je dost kprdu - viz zde.

vlkGPS neumí pracovat s interní GPS, pouze s GPS připojenou přes Bluetooth. Nebo to tak alespoň bylo loni v dubnu-květnu, když jsem ho zkoušel.
Naopak správu waypointů má jednu z nejlepších co jsem na mobilech viděl.

Ahoj ,
myslíte ,že GPS půjde na Sony Ericson K 750 i .
Díky za radu .

Navic nevim , kde jsem to nasla , kde je to ke stažení .
Díky.

Ahoj. Teď přesně nevím, co máš na mysli, ale jestli VlkGPS, tak ten na K750i funguje. Stáhnout se dá tady.
Pak ještě doporučuji mapový TrekBuddy a na geocaching prográmek HandyGeocaching.

mel jsem ho 3 tydny a jsem rad ze je pryc :slight_smile: horsi telefon jsem uz dlouho nevidel :slight_smile:

Všechny softy jsem zkoušel a na K750 fungují. I OpenWig běhá. Problém je, že nemám BT GPS :slight_smile:

Hledal jsem nejaky lepsi telefon pro vyuziti na Geocaching. Mel jsem (a stale mam) SE K320i. Chtel jsem vetsi displej a rozsireni pameti kartou. Uvazoval jsem o SE C702, osahal jsem si jej, ale interni GPS uz byla navic. Loni jsem si poridil Evolve touchTraxx - vynikajici pristrojek. Nakonec jsem si koupil K810i + 8GB kartu a jsem nadmiru spokojen.
Vyuzivam HandyGeocaching, Locify, Trekbuddy, zkousim vlkGPS a chystam se na Wherigo s OpenWIG. Vse v jednom baleni, proste super.

Od ctvrtka vecer mam C702, vcera jsem zkousel i gps, tak napisu par dojmu

display je pekne velkej, az me obcas desi:) Oproti tomu se zdaji tlacitka jako titerna, ale musim rict, ze jsem s nimi nemel problem i pri psani po slepu (predtim jsem mel K770i a pred ni K750i). Sice se hur mackaji tlacitka na zvednuti a polozeni hovoru, ale to mi tolik nevadi. Oproti K770 se zase prekopalo menu, ale nijak zasadne a vetsina veci je na svem miste. Fotak mi prijde mnohem vic pouzitelnejsi nez u K770, kde svetlo zbytecne presvecovalo, u C702 mi prijde mnohem lepsi co se tyka makra a s nim spojene fotky s "bleskem". Co se mi ale nelibi je, ze klavesove zkratky pro fotak se presunuly oproti K750 na druhou stranu (3,6,9,#) - napriklad K770 je mela po obou stranach a bylo vse rychle po ruce. Horsi je, ze uz pod zkratkou neni prepinani ostreni makro,automatika,nekonecno. Pro tuto fci se musi lezt do menu, naopak z menu na zkratky vyzkocili fce jako rezim foceni (panorama,sekvence,ramecky) a samospoust.

Telefon ma pevnou konstrukci a nevypada to, ze by neco zaclo vrzat jako u K770, ale toto reseni ma i sva proti. Otoceni zamku jde lehce, jenze odendani zadniho krytu uz je dost boj, podle navodu se zasunutim nehtem a odtlacenim krytu se mi vcera venku povedlo kus nehtu urvat a musel jsem kryt vyndat az hrubou silou. A duvod proc jsem rozebiral telefon venku na mraze? Zasekl se celej pristroj pri pouzivani GPS. GPS jsem zkousel jen vcera, ale zatim nejsme zrovna nadsenej, zvlast vyhledavani satelitu mi prijde zvlastni, co jsem si vsiml, tak uz mel po stranach asi 8 satelitu, ale jeste je nezamkl a najednou zmizeli a zacal od zacatku. Taky mi prislo ze nedokaze zamknout satelity i kdyz uz ma 4 nalezene a ceka na dalsi. Podle vseho jde o statickou navigaci ktera neni zrovna ziva. Zatim jsem v praxi zkousel na trekbuddy a vlkgps, ale nainstaloval jsem bez problemu i HandyGeocaching. Pri zapnute GPS se mi ale telefon za vcerejsek asi 3x kousnul a musel jsem vundat baterku. GPS v telfeonu beru jen jako nouzovku kde mi staci zadat souradnice a klidne jen pomoci sipky a vzdalenosti me bude ukazovat k cili, ale to si asi budu muset pockat na novy fw.

Rychlost samotneho telefonu nemuzu moc porovnavat, protoze po koupi jsem ho hned flashoval, ale podle tech 5min pred flashem byl dost pomaly, flash ho zrychlil, ale i tak se obcas pristihnu, ze predbiham telefon. Jde spis asi o zvyk ze starych jednoduchych telefonu. Ted je tam nahrany fw R3DA028, ktery je podle SEUS nejnovejsi, ale na netu je uz novejsi http://semania.mobilmania.cz/novy-firmware-pro-sony-ericsson-c702-dostupny-na-seusu.html R3DA029.

Tak pod toto se podepíšu. I navzdory všem, kteří na tento telefon plijou, myslím si, že u hodně případů to bude buď rukama (nic proti nikomu), popř. smůla na vadný kousek (viz info na www.semania.cz). Ti, co jsou s ním spokojeni, prostě o tom třeba nenapíšou. Já mám mobil od Vánoc, synovi jsem ho pořídil taky. Je fakt, že jsem ho měl kvůli nefunkční GPS v reklamaci, ale od té doby funguje 100%. Foťák špičkový, ovládání foťáku u K770 bylo lepší (měl jsem ji předtím, resp. mám pořád). Telefon není nejrychlejší, ale to mi osobně nevadí.

A vyuzivas tu GPS, pripadne prisel jsi na naky "triky" jak ji jeste lepe vyuzit ci zrychlit pripadne vypnout statiku?

Ahoj Kolegacci :slight_smile:

Diky moc za spoustu informaci :slight_smile: Trochu dele jsem tu nebyl…Mobila uz jsem taky asi pred dvema mesici poridil a musim rict, ze doposud velka spokojenost…cache se s tim pri trose snahy da uplne krasne najit. Mam tam Handy a slape to ok, obcas to vytuhne, ale na to si holt u moderni techniky je treba zvykat. Jedinou nevyhodou je pouze vydrz baterie v rezimu GPS, ktera cini pouhe cca 4 az 5 hodin. Jen s tohoto duvodu bych ho oznacil jako nouzovku. Souhlasim urcite s tim ze ta sipka je opravdu trochu lina a ma prodleni kdyz ma ukazat kudy tudy :wink: Asi to bude tou statickou navigaci…pokud by nekdo vedel co s tim jde vylepsit, urcite dejte vedet.