Ahoj,
neznáte někdo dobrý analyzátor souborů *.gpx (soubor, kde je uložena prošlá trasa) ? já znám jen online http://utrack.crempa.net/, ale problém je, že se tam dá nahrát jen soubor max 1MB (takže 1,03MB už tam nejde :@
)
Ahoj,
neznáte někdo dobrý analyzátor souborů *.gpx (soubor, kde je uložena prošlá trasa) ? já znám jen online http://utrack.crempa.net/, ale problém je, že se tam dá nahrát jen soubor max 1MB (takže 1,03MB už tam nejde :@
)
jj…tyto stranky sou bezva…kdyz mas soubor 1,03MB…otevri ho v mapsource a nejaky body umaz…nebo pravy tlacitko…vlastnosti…filtr…maximalni pocet bodu…nejak to nastavis a on vymaze ty co sou na rovinkach a tak…zatim se me sem vlezlo vsecko co sem potreboval
Jo Super dík
Jsem to otevřel v Map Calibrator a dal Simplify
Dík, fakt mě to potěšilo
už to nemá 1,03MB ale 130 kB ![]()
1,03MB tracklog?? Není jasné za jakou dobu to je ale pokud se používá nějaký rozumný interval (10-20s) tak za celodenní cachování uděláš záznam velikosti řádově desítek kilobytů.
Myslim ze staci otvorit v MapSource, vo vlastnostiach trasy zmenit pocet bodov, ono to prepocita a zmensi pocet bodov ![]()
Pár desítek? Já mám třeba z kola okruh Karlštějn (60KM), Kralupy (40km), Vimperk (40km) a dělá mi to 0,5MB. Je to plný log se záznamem času. Ne ten uříznutý …
Jarda
No já nevim, používám TrekBuddy jestli někdo znáte, a jsem nováček takže nevim, ale tam se interval nastavit nedá, tak maximálně cosi "Wpt Proximity" a je tam 50, ale co to je nevim. Ujel jsem 20 km na kole, asi cca 3hodiny ( zdržovali mě spolujezdkyně
a taky kopce
), takže nevim proč je to tak velký.
Zdá se že tento formát tracklogu není zrovna efektivní. Mám zkušenosti s formátem *.igc používaným při záznamu GPS zapisovačů u větroňů a téměř 7 hodin dlouhý let se mi vešel do 31kB - prostě to každých 30s vyplivlo do souboru jednu větu o délce 35 bytů ve které je čas, poloha a výška. A tenhle záznam jsem vyprodukoval s Garminem 12 se kterým teď kešuju. (Se současným vybavením používám interval 10s takže záznam poněkud nakynul). Ovšem pro software kterým se to dá přečíst nejsou dost podrobné mapy protože v něm jde o něco jiného … B)
Chtělo by si to s nastavením pohrát protože evidentně zaznamenává tracklog příliš podrobně. Ten Wpt proximity může znamenat bod každých 50m.
Výbornej softík je GPS-Track-Analyse.NET 4 a najít se dá tady http://www.gps-freeware.de/. Je to jenom německy, v angličtině bohužel zatím ne. Ale zase je to freeware, takže za zkoušku to stojí.