Já bych byl klidný protože srážka satelitu Iridium a prý nefunkční ruské vojenské družice se údajně udála ve výšce cca 800 km nad povrchem a v článku zároveň uklidňují obavy nad ohrožením ISS ve výčce 350 km, takže satelity NAVSTAR GPS operující ve výšce přibližně 20 tisíc kilometrů nad Zemí k úhoně smetím vzniklým po srážce doufejme nepřijdou ![]()
A co dalších 18000 družic a bezpočet zbytků nosných raket a jiného bordelu co létá vesmírem? ![]()
A co kdyz pri srazce zmenily jiste fragmenty trajektorii sveho obihani a pomalu sestupuji… Bezim radsi do naseho betonoveho sklepu
Ven me dostane max. nejaka nova kes :D:D
Řekl bych že srážka dvou družic je hodně velká náhoda, v podstatě trapné nedorozumění ke kterému dochází maximálně jednou za 10 let ![]()
Myslel jsem, že to že se potkají dvě družice je tak malá pravděpodobnost, že mám pocit že to bylo úmyslný.
Dá se někde podívat, kreré družice slouží pro GPS? ( mimo to smetiště na google earth )
Třeba tady: J-track.
To je boží stránka! Zabavila mě na docela dlouhou dobu
Dík.