Tak už se můžeme začít bát i o "naše" družice

http://zpravy.idnes.cz/prvni-srazka-ve-vesmiru-po-druzici-iridium-zbyl-mrak-trosek-pl9-/vedatech.asp?c=A090212_070228_vedatech_jw

Já bych byl klidný protože srážka satelitu Iridium a prý nefunkční ruské vojenské družice se údajně udála ve výšce cca 800 km nad povrchem a v článku zároveň uklidňují obavy nad ohrožením ISS ve výčce 350 km, takže satelity NAVSTAR GPS operující ve výšce přibližně 20 tisíc kilometrů nad Zemí k úhoně smetím vzniklým po srážce doufejme nepřijdou :wink:

A co dalších 18000 družic a bezpočet zbytků nosných raket a jiného bordelu co létá vesmírem? :slight_smile:

A co kdyz pri srazce zmenily jiste fragmenty trajektorii sveho obihani a pomalu sestupuji… Bezim radsi do naseho betonoveho sklepu :slight_smile: Ven me dostane max. nejaka nova kes :D:D

Řekl bych že srážka dvou družic je hodně velká náhoda, v podstatě trapné nedorozumění ke kterému dochází maximálně jednou za 10 let :slight_smile:

Myslel jsem, že to že se potkají dvě družice je tak malá pravděpodobnost, že mám pocit že to bylo úmyslný.

Dá se někde podívat, kreré družice slouží pro GPS? ( mimo to smetiště na google earth )

Třeba tady: J-track.

To je boží stránka! Zabavila mě na docela dlouhou dobu :slight_smile: Dík.