Topo Czech na CD nebo kartě?

Čaute, chci si kupovat Oregona i Topo Czech 2 Pro, ale na netu jsem našel různé nabídky. Některé nabízejí mapu na CD, jiné předinstalovanou na kartě. Objevil jsem i nabídku na v2 na CD (k nainstalování na počítač) a v2 PRO na přiložené kartě (do GPS). Tak se přiznám, jsem z toho úplně blbý. Co mám vzít?

Kdyz jsem ja kupoval eTrex Vista HCx, tak mapa dodana na karte nekomunikovala mezi PC a navigaci (je o tom na netu spousta clanku). Takze jsem nakonec stejne kupoval mapy na CD.

Picodas to vyřešil s mapou verze 2 takto.
Kupil jsem Oregona kde byla předinstalována v přístroji mapa verze 1.2 ke které jsem dostal origo CD(mapou 1.2) s kodem.
K tomu jsem dostal i 1GB kartu microSD kde byla předinstalována v2.
ALE při registraci verze 1.2 po 1.dubnu 2008 máte nárok na stažení mapy v2 zdarma,takže jsem si stáhnul mapu v2 která není vázaná na kartu(ta co jsem dostal k přístroji ,je vázaná) a dal jsem si ji na svou 2GB kartu .
Tak jsem to vyřešil já

Chci kupovat Vistu HCx a k ní je miniSD karta s mapou TOPO 2. Pak tam je CD s TOPO 2, mapa Atlas a ještě tam cosi píšou o nějaké základní mapě. Tak jsem z toho jelenec.
Co na co je? Liší se TOPO 2 na kartě a CD? Proč TOPO 2 na kartě dle informací nelze provozovat v PC a v případě vymazání se dá nahrát jen servisně za poplatek? Tak k čemu mi pak je CD s touto mapou, když si ji nemůžu nahrát sám? Nebo to blbě chápu. Help please, jsem z toho magor.

TOPO2 CZ davaji zdejsi prodejci k nekterym pristrojum prednahranou na karte. Pri pouziti v GPS se chova jako plnohodnotna mapa, ale nedostanes k ni klic, se kterou by sis ji odemkl v Mapsource na PC a nevztahuji se na ni bezplatne upgrady.
Zalohovat se da jako soubor (prepnes GPS do USB Storage rezimu, nakopirujes na PC, pri obnoveni nakopirujes zpet).
CD s TOPO2 je podle vseho na nic, asi jen ze ho nemusis stahovat, kdyz se rozhodnes koupit si klic.
Zakladni mapa je natvrdo nahrana v pristroji, pouzije se kdyz vylezes mimo oblasti pokryte podrobnejsimi mapami, v praxi neni podstatna, ja mam v 60ce severoamerickou.

Díky za infa. Takže chápu dobře, že CD s mapou nemá u sebe kód k odemknutí a tudíž je k "prdu"? No, to jsem si myslel, že je to právě plnohodnotná mapa se vším všudy dávaná prodejci jako bonus. Že je to stejná mapa jaká se dá zakoupit.

Tak ji kup tady, ta nabídka je slušná a předpokládám, že ta mapa na CD je full.
Jinak není problém poslat jim pro jistotu mejla s dotazem…

http://www.warpsdesign.info/gps/index.php

edit:
tak ted koukám, že tam vlastně o CD nic nepíšou, takže by to chtělo zjistit jak to vlastně je…

Takže klasika. Prostě koupit GPSku pouze s ohledem na cenu a mapu stáhnout na netu. :wink:

No já mám Vistu vyhlídlou za necelých 5300,-. Karta tam je teda "jen" 1GB (ale to si myslím,že je dostačující), TOPO2 (jen obyč., ne PRO) na kartě + CD (nevím,jestli s klíčem nebo ne) + dat. kabel. + držák na kolo. Takže mám cenu krapet lepší, ale menší kartu a "horší" TOPO. To je dilema :wink:
Jaký je rozdíl mezi zákl. verzí a PRO u map TOPO2?

Mapu stáhnout z netu znamená co? Stáhne se na stránkách výrobce a zaregistruje se? Za poplatek? Nebo myslíš nějaký ne zrovna oficiální postup? :wink: Nevím, jak to s mapama chodí, v tomhle moc kovanej ještě nejsem.

A vůbec … nekupoval jste někdo nějakou GPS s CD u DINA? Co to CD obsahuje za mapu? Jde mi o to, jestli je to plná verze s klíčem, nebo nějakým kódem pro zaregistrování a klíč pak dostanu - vše už v ceně GPS, nebo je to sice plná verze, ale klíč si musím zakoupit?
Máte někdo zkušenost? Děkuji.

Ja kupoval Oregona, mapa na karte i CD, plna verze, klic po registraci - v cene.

ja byt tebou bych si dela koupil mapu na CD z duvodu ze nektere mapy nejdo ustahnout napriklad do mapsource a pod a nemuzes pak s nimi pracovat v PC naprilkad kdyz nas notebook tak v nRoute

Vista dorazila, mapa Topo2 je jak na kartě tak i na CD (+obsahuje i mapu Atlas Czech 7). CD je orig. a krabice obsahuje registr. kod těch map. Mapy zaregistrujete na Garminu a dostanete kody pro odemknuti map. Mapy odemknete a máte plnou verzi TOPO2 i ATLAS 7. Takže super.