Tož tak jsem dopadl (produkt reklamy)

Dnes jsem se vypravil na cache Šibeník, která je ukryta nedaleko Brna.

Cache byla narvaná věcmi, které v ní neměly co dělat: 3x čokoláda Deli, 2x Tic-Tac a jeden nůž. V souladu s pravidly jsem z cache odstranil jídlo (nůž jsem ponechal) a situaci popsal do logu. Předpokládal jsem, že autor sice souhlasil s pravidly při registraci, ale nečetl je.

Obratem jsem od něj dostal tento email:

Tak ti moc dekuju. Chtel jsem se tam s deckama v sobotu vypravit a nechat jim najít cokoládu, nebudou mít teda nic. Kdybys na to mel chut a snedl to, budiz, ale takhle jsi normální zlodej.

Já ti na nejaká vase pravidla seru, je to moje krabice a do té si dám co sám uznám za vhodné. Kurva.

V podstatě to samé napsal i do logu:

A kdybych te mel po ruce já, dostal bys do držky ješte jednou. V sobotu jsem se tam chtel vypravit s deckama a nechat jim najít cokolády, takhle nebudou mít nic. Kdybys mel na cokoládu chut a snedl ji, budiž, to by bylo v porádku, takhle seš akorát zlodej.

Co si dám do své krabice je moje vec, že vy neco chcete je mi u prdele. Jestli mi myš rozkouše krabici je muj problém, je to moje krabice. Tobe je po tom leda hovno. Nikdo mi nebude predepisovat co si mám nebo nemám dávat do svých krabic.

Zde je přímý odkaz na cache: klik

Domníval jsem se, že tak autor učinil pouze z neznalosti, ale zdá se, že jsem se spletl.

Tož tak :frowning:

Upřímnou soustrast…

Zrovna jsem na tenhle log a odpověď chtěl tady upozornit a vidím, že jsi se už tady ozval. Už před několika dny jsem na ICQ s několika geocachery privátně probíral podivnou Howadoorovu “Babiččinu krabičku” - jeho první keš, kterou zasadil pod jinym jménem (jmény) - ten samý den, co našel svoji první cache (také s velmi zajímavým logem). Třeba jen ten popis cache GCQGF2, prohozený s hintem. Už to naznačovalo možné problémy jistého druhu. Ale tohle tedy předčilo mé očekávání :frowning:
Jen doufám, že vychladne a že se z něj nevyklube aktivní škodič a likvidátor cizích keší :frowning:

A já si dodnes myslel, že vyznavači zenbudhismu klik mají trochu jiný náhled na svět :frowning: .

Reviewer pro CZ, SK a okoli zareagoval velice rychle… a taky správně.

…síla, síla, síla a no comment :frowning:

Já nechci začínat nějakou flamewar, už to tady mockrát bylo, ale řekl bych, že alespoň trošku pravdy Howadoor taky měl. Pravidla GC jsou opravdu nesmyslně přísná. Sám mám v lese pokusnou kešku, v ní jsou mentolové bonbóny, žvejky Spearmint, slané tyčinky a 3bitka. Je v normální rubbermaid krabičce ve vyhnilém pařezu, schválně bez igelitky, ani to víko moc netěsní, a po téměř půl roce je obsah i keš zcela intaktní. Jsem zvědav, co se stane přes zimu, kdy má zvěř přece jenom jistý kalorický deficit; prozatím ale moje zkušenost podporuje názor, že zákaz vkládání jídla (nebereme-li v úvahu třeba vlašský salát nebo dušenou šunku) je nesmyslný. Kapesní nože se řešily již dřív.

Aby nedoslo k omylu, obe cache archivoval a oeditoval stranky na zmet znaku autor sam.

Asi nejrychlejsi kariera v dejinach CZ geocachingu :slight_smile:

Problem: v jeho druhe cachi zustal TB Libard Gup, muze ho nekdo mistni vyzvednout?

podla toho co citam nastal zrejme jeden velky preklep - owner tej podivnej cache a logov ma omylom v nicku na konci r :slight_smile:

Tohle všechno je dost hustý…nestačím se divit. Je mi z toho smutno. Jinak já osobně bych na nějakou tu dobrůtku z kešky chuť neměl. Když si vezmu, že některé kešky jsou navštíveny třeba třikrát za půl roku a né každej si něco vezme …ta čokoláda tam klidně může tvrdnout od vánoc do vánoc :slight_smile: …myslím, že tohle je dělání problémů tam, kde žádnej není… už jenom s tím nožem,to fakt nechápu. To se přeci dá elegantně vyřešit dárkovým poukazem…není problém. Obzvláště u značkového nože co se tu řešil, je to bez problému, nehledě na to, že každej si vybere nůž podle svého gusta…tak mi ta debata přišla fakt mimo…to samé je krmení v kešce…tak tam dejte padesát korun a je po problému. Každej si za ně koupí to, co mu chutná :-).
Lidi, neblbněte.

no, kedze som nasiel uz niekolko cache prehryzenych od mysi, tak Tvoj nazor nezdielam :slight_smile: A to pravdepodobne boli tie krabicky naplnene jedlom predtym, ako boli pouzite ako cache. A Tvoja pokusna cache - povedal by som ze je to mierne nevedecky vyzkum - 1 vzorka :slight_smile: Inac btw mentol zvierata odpudzuje, ako kdesi pisal nas chemik Dorcadion - ale slane tycinky a 3bitka asi nie. Navyse predstava ze niekdo z cache po dlhsom case (priklad napr. sumavskych cache ktore su v zime pod snehom) vybera jedlo a je ho je podivna…

To snad ani není náhled na svět. Ale za to je to všeříkající náhled pro nás na něj. Nemá snad špetičku pochopeni pro nic kolem sebe - aspoň podle těch blábolů v zápisníku. Dělalo se mi z toho šoufl.

Základ je, že ten člověk tu čokoládu dal do cache s cílem najít ji v sobotu s dětmi!!!

Asi by se vyplácel přístup nechat cache tak jak je a upozornit autora na problém. V tomto případě by se to v sobotu vyřešilo “rodinným vyžráním” cache a pak už mohla jet v normálním provozu.

Možná mu stačilo vysvětlit, že rodinné cache nemusí dávat na gc.com



  1. Dávám návrh ponechávat závady nových cache na opravě jejich autorům, je zbytečné, aby to iniciativně někdo řešil za ně, bez znalosti souvislostí …
  2. Haggaeus přeložil pravidla, ale na webu viditelně nejsou, dá se to napravit?

Dětské cache děláme taky, ale jednak je nelogujeme na gc.com (po nalezení a snězení přestávají existovat :wink: a pak do nich nestrkáme jídlo na čtrnáct dní dopředu. Pokud by tam vložil lístek s textem, že se tam chystá s dětmi, tak v tom nevidím problém a klidně mu to tam nechám. I když já sám bych se toho po týdnu nedotknul…

Nechat to tak a upozornit na to autora je hezké, ale:

  • co když je cache tak daleko, že se tam autor nedostane

  • co když si v logbooku přečtete větu: “když se ti čokoláda nelíbí, tak ji prostě nejez!” (Lole@cz do logbooku napsal, že tam čokoláda nepatří, Howadoor tam byl cca. 2 hodiny přede mnou a takto zareagoval)

No a pak taky dodám, že autor cache je z Brna, takže jsem mu nabídnul možnost, že mu ty cukrovinky předám. Ale to je jedno, zareagoval jak zareagoval, cache archivoval, všechny logy smazal a teď jenom doufám, že nezačne ničit naše cache v okolí…

To je ale hotový nesmysl! (Tedy p pripade nevhodneho obsahu cache)

Vsechny souvislosti jsou jasne dane v pravidlech, takze jsou zname a reakce hledacu byla naprosto spravna.

Pokud autor cache chce, aby se k obsahu cache pristupovalo jinak, je jeho povinnosti na to nejak ostatni uzporonit - a i tak by mel dodrzet zakladni pravidla.

Reakce hledačů asi byla správna, nicméně výsledek není to, co bylo očekáváno :frowning:

Řekl bych, že pokud se jedná o první cache, tak to chce více schovívavosti a spíše trpělivost, než tvrdý postup dle pravidel …

Odebrani par sladkosti a potravin a tudiz pravdepodobna zachrana kese pred napadenim hlodavci a hmyzem - nic ve zlem - tomu rikas tvrdy postup? Ja tomu rikam (v pripade, kdy autor nenapise o o svem zameru ani slovo) spravny postup.
Koneckoncu, kazdy si smi z pokladu vymenou vzit, co uzna za vhodne. Takze cokoliv (krome loglistu a prislusnych geo pomucek) odebrat z kese je naprosto regulerni, maximalne se muzem prit o to, ze za vyjmute veci nebyla vlozena zadna nahrada.

Rozhodne nechci pana H. hajit, lidi s podobnym zpusobem vyjadrovani a (asi) i jednani moc rad nemam. Ale ve svem svatem rozhorceni jste zapomneli na jednu vec, totiz ze on ma v necem pres vsechna “proti” i pravdu. Je rozhodne nepripustne davat jidlo do kesi ktere jsem nasel, a vystavovat tedy jejich majitele riziku, ze mu ji kvuli me blbosti neco rozkouse (a na mentol ap. bych mozna nespolehal, jednou v male fatre mi mys udelala diru do batohu, obesla tatranky, obesla eidam (jen v papiru) a nakonec serzala pul cibule. jake maji mysi chute tezko odhadneme). Pak je i na miste, kdyz v kesi neco takoveho najdu, odstranit to v ramci pomoci majiteli, ktery by to tam nejspis taky nechtel. Ovsem, kdyz jidlo do cache nedal nikdo jiny nez prave majitel a autor cache, je to asi opravdu jeho vec, jestli mu ji neco sezere. Cache zustava vlastnictvim autora, nikde jsem necetl paragraf ze od momentu registrace snad ta pixla patri groundspeaku, nebo snad nejake socialisticke spolecnosti vsech kaceru sveta… Tot tedy muj nazor. Necpete do cizich kesi co tam nepatri, a nekecejte majitelum do toho, co si daji do sve vlastni (samozrejme s vyjimkou veci nebezpecnych treba pro deti, ktere ji muzou najit. to ale cokolada neni.)

A kde berete tu jistotu, ze tam treba tu cokoladu ci musli tycinku nepodstrcil ci nepoupravil po nalezeni nejaky mudla, nebo nedejboze nejaky “hulic” a nevpichl do ni strikackou nejake svinstvo? Od jedu na krysy, po nejaky oblbovak. Je to sice temer nepravdepodobne, ale ja bych to s ohledem na deti nikdy neriskoval, kdybych nemel jistotu, z jakeho zdroje a kym byla urcita potravina vlozena do cache. I tak chybi jistota, ze mezitim nekdo treba jidlo schvalne nepriotravil. Ja vim, jsou to extremni scenare, ale ne nemozne! Zvlast v dnesni dobe. Cache jsou vsem volne pristupne a nemate nikdy jistotu, kdo mezitim cache nasel a co s jejim obsahem provadel. Po tydnu k cache privest deti a nechat je zbastit potraviny, o kterych nevim, co se s nim celou dobu delo, je neskutecna nezodpovednost. A to nemluvim o moznosti, ze cache nahodou najdou hrajici si deti, ktere zadne zabrany a opatrnost nemaji.

Ja bych si na triko nevzal ani tu spoluzodpovednost, ze jsem tam nalezene potraviny ponechal a pozdeji se ukazalo, ze byly zavadne a nekomu ublizily.

Zkusme přijmout model chování, že první log na první cache není právě ideální místo k pokárání autora.

Spousta vecí se dá vyřešit v klidu …

Ano, souhlasím. Ovšem po přečtení posledního emailu od pana Hovadůra bych si tento přístup dovolil diferencovat. Někde pomůže vlídné slovo, někde…

> Tys vylezl cubce z prdele. Vrat cos sebral tam kdes to vzal, víc se spolu

nemáme co bavit. V.

Už se těším, co se dočtu v jeho literárním koutku :wink: