Turisticka GPS + mapy CR+AT+CH

Mel bych na zde pritomne prosbicku. Pouzivam na turistiku PDA+BT GPS+OziExplorer a v klasickych GPS se nevyznam. Obratil se na me ted znamy, jestli bych mu neporadil s nejakou GPS na turistiku. Jeho pozadavky jsou:

  • komplet cena 10.000 az 15.000,-

  • primarne pesi a cykloturistika

  • turisticke mapy CR, Rakouska a Svycarska

  • komunikace v cestine

Podle me mu bude vyhovovat vetsina mapovych GPS (tady bude vybirat asi podle ceny), ale vubec se nevyznam v mapovych podkladech pro GPS. Je to vubec realne, aby se vlezl do tech 15k?

Diky moc za pomoc

PavelM

Tezky ukol :-).

Turisticke mapy asi budou tzv. TOPO, cili pomerne podrobne s oznacenim turistickych cest a dalsimi podrobnostmi, napr. vrstevnicemi. TopoCR stoji zhruba 4000,- , Svycarsko cca 385 franku a Rakousko 150 euro. Jenom mapy mi vychazi na cca 10 - 12 000,- Kc. Mapy jsou urceny k pouziti na jednom GPS pristroji a v PC, kde lze pripravovat podklady a pak je do GPS pristroje kopirovat. Starsi mene podrobne (z hlediska turistiky) silnicni mapy se daji sehnat prakticky zadarmo. U starsi GPSky je podstatna kapacita pameti pro ulozeni map, v soucasnosti lze koupit i nejnovejsi pristroj s barevnym displejem a moznosti pouzivat pametove karty, ten stoji kolem 18 000,- , karty stoji dalsi penize podle kapacity. Starsi pristroje s nejvetsi vestavenou pameti mely kapacitu jen cca 56 MB bez moznosti pouzit kartu, takze ma-li jen Topo mapa CR v 2 kolem 46, je nutne mit sebou na delsi trasy notebook pro moznost dohravani aktualnich oblasti. Komunikace v cestine - nevim jak starsi (levnejsi ) typy, ja ji u E-mapu nemel a to stala 18 000, u novych koupenych v CR snad u vsech, u dovozu z USA lze u nekterych dohrat, pristroj z USA je tak o tretinu levnejsi, ale zase nema basic mapu (napevno nahranou, nesmazatelnou) Evropy ale USA. Je to cela veda, urcite by dalsi mohli upresnit a doplnit. Toto plati pro pristroje zn. Garmin, u Magellanu je cenova hladina priznivejsi pri lepsi kvalite pristroje a horsi situace v pokryti mapami pro CR, zapadni Evropa je v pohode. Nema tu pry snad uz ani zastoupeni ale o tom moc nevim.

Jarry, dekuji ti moc za pomoc! Tak nejak podobne jsem to take vygooglil, dekuji za upresneni.