Již na několika keších se mi stalo, že jem krabici našel jinde, než kam ji dal autor. Například na vedlejší značce, na jiné části plotu/zábradlí, v jiné díře ve skále…apod.
Jak ukládáte keše?
Tam kde byla, nebo když najdete "lepší" úkryt, tak ji dáte tam?
A jaký je váš názor na přemisťování keší (na přemisťování nálezcem, ne autorem)?
Já osobně dávám keš zásadně tam kde jsem ji našel, nejvýše upravím maskování, nebo i úkryt je-li to nutné, ale tak aby hind odpovídal.
zásadně tam kde jsem ji našel, pokud nezapomenu, kde to bylo :D:D
Každopádně ale mohou nastat situace, kdy to prostě nejde. Občas cache najdeš evidentně mimo úkryt, nebo na míste neodpovídajícím hintu… pak je myslím správné dát ji na pravděpodobné správné místo. A když je původní úkryt rozbitý, vymudlený apod, tak najít nový a kontraktovat autora.
K tomu jen dodam, ze se vzdy tesim na kesky, kde owner v logu pise, ze byl na kontrole a keska byla nekde uplne jinde B)
Diky bohu za lidi co jen meni jejich polohu v ramci nekolika metru a ne, ze ji premistuji rovnou domu …
Zásadně tam kde ji vezmu, ale to je přece jasný:-)
No a jinak jsem autor jedné micro, který je ihned přesunuta. Vždycky! celkem mě to trápí, protože už po přesunutí o půl metru dochází k ..né tak dokonalé iluzi:-)
Vždy tam, kde byla.
Někdy je tam ale skupina stejných objektů a to je to pak těžké, v rámci větší jasnosti nápovědy a jednoznačnosti uložení je lepší, když autor vybere ze skupiny objektů nějaký, který je unikátní (červená trubka mezi šedivými apod..)
Například v břidlicovém lomu - pod kamenem, v lese - u paty stromu apodobně.
Ragěji dávám keš na místo odkud jsem ji vzal - i když si myslím, že patří jinam.
Cache samozřejmě vracím tam kde jsem ji vzal, někdy upravím maskování (Když je do skalní škvíry nacpaný kus dřeva tak je to nápadné, zato když je tam kámen…). Jenom jednou jsem musel odhadovat kde cache byla protože ležela jenom tak volně na povrchu.
Vadí mi když někdo dá cache jinak než byla, kolikrát se tím naruší důmyslně vymyšlené maskování … jednu moji cache je potřeba usadit poměrně pečlivě na místo tak aby byl z určitého úhlu vidět jenom kousek a většina lidí na to stejně *** (censored). Po mé údržbě zásadně následuje nějaké to DNF než to zase někdo zkazí.
Samozřejmě ukládám kešku přesně tam, kde jsem ji našel. Pokud je to hodně divné, následně upozorním ownera, ale nikdy nevytvářím modifikace cizí kešky.
Mám jednu takovou (BMC Starý Lískovec), která neustále cestuje poměrně brutálním způsobem o několik metrů doelva, doprava a v důsledku to pak lidi nemůžou najít, protože nesedí souřadnice, musí do trávy mezi psí exkrementy atd. Přitom to vždy ukládám do naprosto jednoznačně identifikovatelného místa.
Aviatik: no potěš… owner tam třeba schválně nechá dřevo, aby to hledači neměli moc obtížné a nerozhrabali kde co v okruhu x metrů a ty změníš maskování a stane se přesně to, co owner nechtěl. Nenene, to není dobře
Tam kde jsem ji našel. Upravim úkryt, vyměnim pytlík a zamaskuju. Ať si to pak na správné místo (pokud toto neni správné) přemístí owner.
Pokud je ale cache jinde, tak dle hintu a navigace zkusim najit pravý úkryt. Pokud vyjde, dám ji tam, pokud ne, nechám ji tam kde byla a napíšu pm ownerovi, kde je
Cache maskuju zásadně tak aby se hrabat nemuselo, vždycky je při bližším pohledu z určitého úhlu kousek cache nebo igelitu vidět. Nehledě na to že ten kus dřeva tam owner vůbec dát nemusel, z kontrol vlastních cachí vím že to každý po sobě maskuje jinak, někteří jsou schopní navršit na cache úplnou mohylu, někteří ji zase zahrabou pod 10cm hlíny a jehličí… Já to mám rád tak, že laik nic nepozná a cacherovi je jasné že tady se jedná o dílo lidských rukou…
Naprosto souhlasím s Aviatikem.
Jedna keš v pařezu, kolem které chodím se psem, má po každém návštěvníkovi nové maskování. Nejdřív tam byly kousky kůry, když se je někomu nepodařilo naskládat správně zpátky, tak přibyla jehličnatá větev, pak další, pak kus dřeva a na tom taky větev…
JJ, tu jsem hledal pul hodiny bez hintu a pak jsem volal domu a dalsi pul hodiny s hintem.
Nam se stalo neco lepsiho.
Nasli jsme cerny igelitak (klasika na odpadky),
pul metru od ni tubu a v ni GC pravidla.
Sipka ukazovala 2m k cili.
Pridali jsme teda papir na logovani a ukryli tam kde keska musela nabeton patrit. Napsali autorovi.
Pak jsme sli na dalsi co byla asi 400 m od ni a tam skoro to samy,
keska venku na ceste a v ni vsechno, od loot pres pravidla az po log. Tak ji schovame a napisem autorovi.
Za pul roku nam autor napise a zperuje za to ze co mu to tam zakladame za novy kesky.
Take jsem se s tim setkal, ze jsem kes nasel jinde, ci treba vubec nenasel, zeptal se autora a sdelil mi misto, kde ma byt a stejne tam nebyla. A az jsem kontaktoval posledniho nalezce, tak jsem se dozvedel, ze kes je treba o 15 metru vedle..A to i v pripade mikro ve meste.. Proste nekteri kaceri maji pocit, ze je potreba schovat kes jinde.
Pripadne se mi stalo, ze kes stacilo "hrabnout a vytahnout, nikde nelezt" a sice jsem ohmataval jak kulinsky a nikde nic.. apak se od predchoziho nalezce dozvedel, ze kes ulozil, tak, ze ma metr osmdesat a ze zeme ji neukladal…
Ahoj, mám keš ve velké dutině stromu, která má "rohy". Krytí tam nemělo být žadné, protože keška se tam krásně vleze a není vidět. Někomu to nedalo a nycpal tam staré noviny, trčely ze stromu :).
Vzhledem k tomu, že hint čtu jen výjimečně, tak vracím kešku na místo, kde jsem ji našla a snažím se maskovat podobně, jak jsem ji našla. Pokud se mi to místo nezdá, upozorním autora, ale jinak umístění neřeším, pokud není někde vypadlá na zemi.
Hledal jsem nejmenovanou cache a co nevidím - z pod kamene čouhá asi 20cm typického černého igeliťáku Omluvou předchozímu hledači budíž to že ji ukrýval za soumraku a neměl s sebou světlo (ještě že to napsal do logu, jinak bych ho měl za bordeláře).