Zdravim,
nevite o nejakem dobrem programku, ktery by dokazal z gpx trasy vymazat nezadouci body? Mam namysli, kdyz mi gps sem tam zaznamena bod s nadmorskou vyskou 0 nebo kdyz obcas odelti kousek mimo pozici nebo lita dokola.. Ovlivnuje to pak rychlost. Pokud neni nic, co si s tim poradi automaticky, tak aspon neco, co zanalyzuje trasu a pujdou videt vykyvy, ktere by slo rucne umazat.
Napriklad MapSource, ktery ma kazdy, kdo pouziva GPS od Garminu.
ja pouzivam gps modul a trekbuddy v mobilu, takze chci upravovat v pc..
Mapsource je program do PC. Akorat legalne jej maji jen ti, kteri si koupili nejakou mau od Garminu.
Ale existuji i dalsi, nicmene me vzdy stacil Mapsource.
A co tak třeba použít Google Earth? Ten je na toto úplně super.
Jenom doporučuji.
PSPad ?
mapsource mi nejde, nemam garmina..
google earth to umi hezky zobrazit, ale nepozna, ktere body jsou podezrele, ze ustrelily..
a PSPad? hledam pohodlnejsi reseni nez rucni hledani..
a taky by to chtelo neco, co dokaze eliminovat body na zaklade nesmyslne vyysoke rychlosti(km/h), kdyz se gpska poblazni ![]()
MoZiGo ma rutinu, ktorou filtrujem gpx trasu z garmina aby som odseparoval chodzu od jazdy autom/na zaklade rychlosti - takyto filter MS nema/…vystup je do kml aby som si to potom pozrel v GE, cize uz tam nie su altitude data…
Ale je to "napasovane" na gpx vystup z MapSource, co asi nebude tiez vyhovovat, pretoze gpx formatov je plejada.
TouratechQV má myslím také nějaké funkce pro práci s tracklogy.
Velmi doporucuji http://www.zonefivesoftware.com/SportTracks/
Umoznuje pohodlnou upravu trasy. A je to jenom malicky zlomek toho co vsechno umi.
K programku existuje taky rada pluginu http://www.zonefivesoftware.com/SportTracks/Plugins/
Napriklad se hodi:
Ceske turisticke mapy - http://www.zonefivesoftware.com/SportTracks/Plugins/plugin_detail.php?id=101
A plugin pro vizualizaci trasy v Google Earth -
http://www.zonefivesoftware.com/SportTracks/Plugins/plugin_detail.php?id=109
Tak v tom případě doporučuji GPSBabel. Má spoustu možnosti nastavení. Teda pořádně jsem to nezkomal, ale nějake ty funkce na eliminaci "ujetých" bodu tam má a je free.