Mám kamarády co jezdí na brdy trempovat a mají tam i svojí osadu minule přitáhly fotky jak se byly podívat na bývalé raketové základně.tak že asi s tím vstupem a nevstupem je to na vážkách ať si každý rozmyslí zda si vezme rizika na své bedra. pokud si myslí rewier že ta keška je nezávadná tak ji pustil a kdo jiný by měl říci než rewier že keš nepustí.
Je moc hezké že existují pravidla upravující GC ale byly napsané v USA a mělo by to byt kraj od kraje země od země posuzováno co se s mí a co né.Zase je to jen na rewierovi.
Když už jsme u toho snažit se ukřižovávat kešky tak na Václaváku je na soše ono se smí lézt po sochách? to samé je zemědělské muzeum na Letné .Jo a další vojenské palpost Miškovice SU Studánka. jo a ještě jsem další na ukřižování Kostel v Dolanech je zakopaná v zemi a Marz ne Veltrusích taky (obě poslední mají ale krásny úkrit ).
Myslím si že každý narazil na nějakou kešku která nebyla úplně košér a je jen na kačerovy zda se odloví nebo ne.
PS:doufám že ji stihnu odlovit než ji na něčí popud rewier archivuje.
Nic proti této keši (naopak může být na velice zajímavém místě), ale určitě bohužel porušuje pravidla…
tady je link na mapy.cz: Mapy.com
v provedení turistické tam vidíte zpríštupněné oblasti kolem, ty jsou barevně i zde: Vojenský újezd Brdy - výlety, turistické trasy, cyklostezky
Pouze do vyznačených prostor a na cyklostezky je povolen přístup. Na nebarevné oblasti se dá dostat s povolenkou (pamatujete na scénu z Copak je to za vojáka?) do VVP, na dopadovky (CP) vůbec…
Mapy jsou jedna věc a znalost mista sameho druha…
Označení a vymezení pohybu veřejnosti na tomto miste je naprosto jasne.
Navic tato keska neni jedina v probiranem prostoru…
Jak to pozoruji , tak největší mravokárci píšou plamený řeči jak je tam nebezpečno , ale jen o tom četly a nebyli tam . Já tam byl tak na rozdíl od vás vim o čem mluvim. Cesta končí kousek od cache , sice někomu může vadit že si tam nemůže dojet až autem , na kole i pěšky musí šlapat do kopce , ale výhled mu to určitě vynahradí . O vojácích můžete mít různý názor , ale tak dementní aby střílely na místo kde pzorují přesnost střelby nejsou , že se střílí přez ní nevim , pochybuju. Jinak když jsou střelby tak je prostor uzavřenej a jen hluchej to nepozná . A pro všechny mravokárce doufám že dodržujete všechno co vám zákon zakazuje , po setmění nesmíte do lesa , pohybujete se jen po určených pěšinkách atd ..
Sleduji jak se toto vlákno vyvíjí a dost mne zaráží fakt, že nikdo ještě nezmínil možnost zjistit si oficiální stanovisko dotčené strany, tedy vojáků. V podmínkách pro schválení piksličky je kromě jiných požadavků také nutnost uvést rewieverovi kontakt na osobu, která povolila umístění cache na pozemcích s omezeným vstupem (NPR, CHKO apod.) Domnívám se, že by bylo po dohadech jestli ano nebo ne.
A ještě malá douška. Dost dlouho jsem sloužil u jako profesionál u letectva a projel a prolétal všechny vojenské střelnice, co kdy na území republiky byly. Nepřeji nikomu podívanou na to, jak hořel například les v Malackách (Slovensko), když se vinou technické závady munice netrefil tehdejší zkušební pilot VZLÚ plk. Oldřich Pelčák jinam, než na cílový prostor. Tenkrát šlo o zkoušky upevnění čtyřhlavňového raketometu 122 mm na stíhacím bombardéru MiG-21MF. I mně se „povedlo“ odpálit protitankovou Spirálu z Mi-24D na Doupově tak, že se odrazila od cíle a dopadla 1 km mimo. Nebýt autodestrukce, hledá ji rota pyrotechniků dodnes…
Vím, že je to možná pro některé zavádějící, i já mám rád návštěvy krásných míst prostřednictvím GC, ale dokážete si představit například amerického kačera, jak se dobývá do prostoru vymezeného cedulí „Resticted area“? Častokrát mám pocit, že my, Češi, jsme národ pro který je cedule se zákazem vstupu předmětem pro spekulaci typu “a proč tam nejít“ :(.
Ještě než jsme začali sbírat krabičky, tak jsme se hodně věnovali sbírání hub. Jezdili jsme do vojenského lesa, kde jich bylo vždycky hodně. Jezdili jsme tam i přesto, že na kraji lesa byla cedule zákaz vjezdu jak prase. Jednoho dne se nám ale stala příhoda, díky které už nikdy do žádného vojenského prostoru nevstoupíme.
Jako vždy jsme přijeli a hledali vhodné místo pro zaparkování, aby auto nestálo příliš okatě u cesty, všude byl klid a vypadalo to že bude bohatý úlovek. Našli jsme vhodné parkoviště dost hluboko v lese, vzali košíky a vyrazili. Jdeme si vesele tichým lesem když se najednou ozval ohlušující výbuch, odhadnul jsem to tak na 100 až 200 m od nás. V ten momet jsme se málem pos… a zároveň si uvědomili jací jsme pitomci. Bleskovou rychlostí jsme se vrátili k autu a upalovali z lesa. Cestou se proti nám vyřítil nějaký obrněný vůz s kterým jsme se jen tak tak vyhnuli. Ti vojáci v něm asi do dnes nechápou kde se tam vzalo civilní auto. A já jsem jen doufal, že si v tom šoku nevšimli naší SPZ. Od té doby vím že to není žádná sranda a do vojenského lesa nelezem.
Nejde totiž ani tak o dodržování zákazů jako spíše o život.
Jestli ono to neni tim, ze ty cedule jsou z "moci uredni" a pro "jistotu" zbytecne na kdejakem placku. Cim vic omezeni a ceduli, tim vic je vuci nim clovek apatický.
Vojaci ti oficialne zadne stanovisko ze tam smis nedaji, to je snad jasne ne… Ale… Minuly tyden byl sberaci boruvek nalezen primo v dopadove plose nevybuchly delostrelecky granat. Byl predan pyrotechnikum a zneskodnen. Proc, jak a kudy se tam ti sberaci dostali se ale neresi hlavni je, ze ho oznamili…
P.S. Jeste jedna zajimavost… Pri cestach po prostoru, se divam u zaparkovanych aut na ty vydané povoleni pro vjezd do prostoru. Je to hodne zajimave cteni… Doporucuju… Nejvice sbiraji v prostoru oficialne boruvky MUDr, JUDr… :D:D:D
Kdysi jsem u Tyna nad Vltavou vyjel omylem s tankem mimo vojensky prostor. Zjistili jsme to, az jsme prejeli pole na horizont a mohli se zorientovat, kde to vlastne jsme.
Tehdy nechapali zemedelci co tam delame a kde jsme se tam vzali… :D:D:D
Mám-li se přiznat, pokud se pocit určitého dobrodružství z GC vytratí, budu se cítit ochuzen. Nevadily by mi kešky na Brdech ani na Doupově, jsem jaksi navždy trampský pošuk, co je doma tam, kde lze pod spací smrčky rozložit spacák. Víc mě nadzvedla keška (http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GCYGPM), kterou nějaký … Modrý.Medvěd instaloval přímo nad boudu, k níž mám čtvrtstoletí úzké vazby, dost často jsem na ní jezdil a leccos odpracoval a vím, jak horko těžko obhajuje svoji existenci mezi orgány lesů a ochranářů. O takových místech se člověk šíří jen mezi nejbližšími kamarády a najednou je prostě přesná souřadnice na webu a můžete si leda trhnout nohou. Psal jsem mu, ale ani se nenamáhal s odpovědí. Škoda. :@
Čistě právně je to OK, neboť srub nemá majitele. Jen občasné opraváře. Na svém místě stojí přibližně od roku 1967, já ho znám 25 let + 16 dní :), to vypadal samozřejmě jinak, když jsem přišel z vojny, dával jsem ho s kamarády dokupy, dnes už se o něj starají jiní mlaďoši a já se tam jen párkrát v roce objevím a kdyby zmizel, třeba jen proto, že tam zhoustne provoz lidí a (bohužel) i aut, chyběl by mi kus života…
Hm, ja tam sel s nastupem ze Zdic, tak nevim, jak daleko by se dalo dostat autem, ale tipuju, ze moc blizko ne, a frekvence 1-2 navstevy cache do mesice tomu taky nasvedcuje. Autor pise v listingu "Zamek nam rozbili", nejspis to bude nekdo z tech mladochu.
A kdyz si projdes logy, tak cache navstevnosti srubu moc nepomohla, vsichni se tam zastavi, kouknou na srub, maximalne posedi u ohniste a jdou dal, geocacheri jsou ve valne vetsine jednodenni nebivakujici vyletnici.
No, co sem tak cetl, tak ruzny druhy povoleni jsou snad potreba na kazdym rohu bagdadu. Na jednu stranu chapu, ze nejakej amik si chce zakesovat i na misi, na druhou stranu nevim jestli bych sel lovit kes nekde tam, kde bych pri jejim schovani riskoval, ze to na me nejakej blb nasype z M16 a pak se bude teprve ptat.
Teď jsem zrovna vymyslel bezva kešuli. Ale! Byla by v CHKO, v 1. zóně ochrany vodního zdroje a navrch v oplocené nepřístupné oboře. To mi asi neprojde, že?:@