Dobrý den vespolek,
ví někdo, jaký závit je ve víčku VistyCx? Určitě není metrický a na webu se mi žádné info nepodařilo najít.
Díky.
Dobrý den vespolek,
ví někdo, jaký závit je ve víčku VistyCx? Určitě není metrický a na webu se mi žádné info nepodařilo najít.
Díky.
V USA metrické šrouby nepoužívají ![]()
Withworth soustava
To vim
- vzdyt jsem to sam napsal.
A to vis jiste (Withworth), nebo je to jenom uvaha vychazejici ze zeme vyrobce?
Potreboval bych presny rozmer, k merkam zavitu se bezne nedostanu :-). A na tom kratkem zavitu se ani suplerou moc neda namerit :-(.
No, on se liší hlavně stoupáním závitu a úhlem, takže to asi stejně posuvným měřítkem nenaměříš ![]()
Přesně to samozřejmě nevím, ale nejspíš si nebudou vyrábět zvláštní, ničemu neodpovídající, šrouby.
Ale to vim, jenze pokud je znamo, o jaky typ zavitu jde,pak podle norem (bezne dostupnych) je pro kazdy typ a rozmer dana “roztec mezi vrcholy/ubocimi”, to plati pro vsechny normalizovane typy - metricky/Whit/UNF/trapez atd.
Takze to mozna nakonec zkusim zmerit i na tom kousku, ale mozna zna nekdo presny udaj.
Tak jsem ten zavit omeril a podle mne to je zavit: N 4 - 40 UNF
prumer: 0,112 inch = 2,845 mm
Stoupani: 40 zavitu/inch = 0,635 zavitu/mm
Ta informace vypadá slibně, zkusím ověřit přímo nákupem. Dám samozřejmě vědet.