Znáte někdo tento kabel?

Ahoj! Na netu jsem našel tento kabel:

http://www.gpsraj.cz/index.php?action=10102&id=121&id_menu=54

 Zajímalo by mě, zda si to rozumí s Garmin Etrex Legend - píšou tam, že ano, ale cena je podezřele nízká (vždyť ten kabel normálně stojí přes 1000,-). Z obrázku to nepoznám, je příliš malej. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Díky! Skiner

Z obrazku vypada kabel stejne jako originalni. Prinejmensi konektor bude spravny. Kde jsi prosimte vzal, ze normalne stoji datovy kabel pres 1000?  

edit: Aha, uz to vidim. Sorry. Originalni cena  1100  u Picodasu je fakt silena. Za 1500 jsem koupil u Bedi, kabel i s mapou TOPO50v3. Radej se ani neptejte, kolik je vyrobni cena toho kabelu... [:@]

No to je jednoducha matika - konektor Canon 9pin 15,-Kc, 2 m kabelu kdyz hodne tak 20,-Kc a zbytek potom ten 1 cm3 plastu se ctyrmi kontakty…

Je to kabel do COM portu - cena odpovídá. Ty drahý jsou s redukcí na USB.

No, jeste v tom bude integrac zajistujici konverzi napetovych urovni, ale ten taky nebude za litr [;)] (do dvou stovek i maloobchodne, rekl bych)

edit: tak mozna ani ten integrac, leze z toho stejnych 10V, jako z pocitace a v tom bastlenym kabliku vlastne taky zadnej neni. Tak to je pak uz fakt totalni vydridusstvi. 

[quote] allfa: Je to kabel do COM portu - cena odpovídá. Ty drahý jsou s redukcí na USB.

[/quote]

Prave ze ne... aspon ne podle ceniku na netu... http://www.garmin.cz/ a i ta redukce se da sehnat zvlast za mnohem mensi cenu.

U sériového kabelu nic takového potřeba není [;)] viz http://users.tpg.com.au/benj2005/gps/etrexdatawiring.htm

A doma se to dá zbastlit třeba takto http://users.tpg.com.au/benj2005/gps/datacable.htm

Jojo, voltmetr uz to take odhalil [:D]. Myslel jsem, ze to bude podobne, jako u mobilu, ale ocividne ne

No, mam obdobnou zkusenost v realu.. koupil jsem si etrex ze statu,
protoze me novej vysel na 2100,-, zatimco tady stal 4500.. a kdyz jsem
jel do Cestlic, kde je GPSkovej kramej, tak jsem se sel pokochat
cenama, a pan prodavac me tam prekvapil, protoze kabel, kterej v
Cechach na webu stal 1000, tam oni v realu meli za 400,-… takze bych
tomu klidne veril.. [8-|]

OK, dík všem za radu, budu o tom vážně uvažovat. S[:)]