"Objevil" jsem program GeoScout. Obsahuje správu geocaches, kompas (GPS) a mapu. Nepoužívám mapu (mám Oziexplorer) ani kompas (na dohledání mi slouží Vito Navigátor II) ale správa wpt je docela dobře řešena.
Program umožňuje plnohodnotný download .gpx i "neprémiovým členům" a správu keší. Já (paradoxně) stahuji waypointy tímto prográmkem (samozřejmě přes Active Sync), následně je uploudnu do GSAKu na PC a ještě vyexportuju do Oziho zpět na PPC. Při lovení "bez papíru" umožňuje editaci poznámek, statusu...a potom třeba zase refresh do PC..
Bližší podrobnosti na www.navstation.co.uk, download trial na http://handheld.softpedia.com/get/GPS/GeoScout-17295.shtml. Cena 25USD
ahoj začínám s lovením a tak hledám různé rady. Mám k dispozici PPC a GPS přijímač BT-308 bluetooth a teď to chci rozchodit. Zajímalo by mě s čím máš dobré zkušenosti. Jak jsem pochopil z příspěvku používáš oziexplorer a vito navigator - můžeš mi sdělit kde se dají sehnat, případně jak rozchodit PPC s GPS přijímačem (nemám mapy)? díky
Diky autorum za pekny pocin. Ano neco takoveho je treba! V jednoduchosti je sila! Sipka, import, nic vic ... Ale moje nadseni vystridalo zklamani. Moje BT GPS bohuzel nebyla pripojena. Port mam nepochybne nastaven spravne ...
Tak jste na tom nakonec jako já. BT mi funguje - odzkoušel jsem si to na spojení s notebookem, kde to naskočilo hned. Ale při spojení s Pocket PC vydrží bluetooth spojení jen 2 min a kousek. Stáhnul jsem si i ovladače ze stránek z i-Tec ale nic.
Za programem stojí David Andrš, krom RichesseGPS udělal pár dalších kvalitních prográmků (viz). Jedná se stále (bohužel) o betaverzi, takže je nějaká nefunkčnost možná, nicméně mě to funguje (Acer N311 + BT GPS Adapt Nemerix). Napadá mě, jestli máš správně nastaveny baudrate? Některé GPSky nefungují korektně při vyšších jak 4800...
Jinak na serveru ce4you probíhá diskuze k tomuto programu, tak snad víc info tam.
Tak se mi to podařilo zprovoznit (hlavně díky ITíkům v práci). Mám i-tec GPS a při nastavení v PDA to chce ovladače ze stránek i-tec - tam je k dispozici prográmek GPSinfo. Nechceto na začátku spouštět bluetooth ale nastavit v programu com8 a baudrate 4800 a pak start GPS odtud to člověka hodí na zapojení GPS a už to frčí - teď to ještě vyzkoušet s ostatními prográmky.