Zprávy přes profil - někdy k naštvání

Už se mi třikrát stalo, že mne někdo kontaktoval přes zdejší profil, já následně vyplodil dlouhou odpověď a dal odeslat - a systém mi jen suše nahlásil, že příjemce má plnou schránku (40 zpráv) - a moje pracně vydatlená zpráva zmizela v nenávratnu. :frowning:

Když pominu to, že mu nejsem schopen prostředky na gc.cz odpovědět a ani ho přes zdejší profil upozornit, že má plnou chcánku, protože mu nemohu poslat ani upozornění, tak mně pak opravdu vytočí to, že ten dlouhý text, co jsem dával do kopy, je ztracen a já musím celou moji odpověď následně připravovat znovu. :@

Nešlo by to nějak vyřešit? Třeba aby se ta zpráva v případě neodeslání u mne neztratila a já si ji tak mohl uložit pro pozdější nový pokus o odeslání? Nebo danému uživateli, dokud si nevyčistí schránku pro příchozí zprávy, nějak omezit funkčnost účtu (třeba nemožnost dočasně přispívat do fór, zamezení přístupu k mapě a pod)? Nebo aby se nejstarší zprávy v inboxu automaticky odmazávaly příchodem nové?

Prozatím jsem zvedl limit.
Zkusím se podívat, jestli se dají nějaké rozumné úpravy udělat. Ale nejstarší zprávy se odmazávat určitě nebudou, protože by pak nějaký vtipálek mohl "čistit" lidem schránky.

Třeba by stačilo zaslat kopii mailu i pisateli, stejně jako na GC.COM, ovšem, není jednodušší nechat zprávu přes GC.COM přímo ?

Sice to není řešení daného problému, ale za ta léta co používám internet jsem si zvyknul jakýkoli napsaný text před odesláním zkopírovat do clipboardu. Ušetří to hodně času když selže technika (nebo programátor) :wink:

Není. Když mi přijde zpráva tady přes gc.cz, je jednodušší odpovědět stejnou cestou a nemusím řešit přepínání na gc.com.
Nejraději bych to zasílání zpráv tudy u sebe zakázal, protože většinou s tím jsou jen starosti navíc :wink:

Ano, není to řešení problému, a mně jde o jeho vyřešení. Obřas to také tak dělám, ale často si na kopii do schránky v rychlosti nevzpomeneš.
Nejjednoduší by bylo, kdyby se to v případě neuložení vrátilo do zprávy, když dotazem do DB zjistí, že má schránku plnou. Dokonce si myslím, že už při psaní odpovědi by program mohl snadno zjistit, zda je zpráva u adresáta vůbec uložitelná.

No nevím, pořád se nemůžu zbavit dojmu, že má-li někdo plnou schránku = emaily nečte, nemaže, možná schránku vůbec nenavštěvuje…minimálně ji neudržuje v provozuschopném stavu. V takovém případě pravděpodobně nebude kontakt prostřednictvím e-mailu nejvhodnější způsob jak dotyčnému něco sdělit, potažmo, dotyčný patrně používá e-mail jiný, odpovídám-li tedy někomu, buď mám tento komunikační kanál vyzkoušený, a nebo se jistím i jinak (třeba tím clipboardem).

Tak znovu.
Tady nejde o e-maily.
Dostal jsem přes zdejší featuru "soukromé zprávy" dotaz. Po sesmolení odpovědi a její ztrátě při pokusu o uložení adresátovi jsem se dozvěděl, že má plný "inbox". Tudíž uživatel komunikuje a často zprávy posílá a přijímá, jen neví o tom, že mu nemůžu tudy odpovědět, protože si zapomněl odmazat došlé zprávy.
A mně jde jen o to, aby se tenhle problém nějak dořešil, jinak systém předávání sourkomých zpráv tady na gc.cz trochu ztrácí na svém využití a pak je opravdu lepší komunikovat přes GC.COM profil.