To je slovo do pranice, pokud to půjde (tedy zejména ze stran mého okolí), jel bych.
No jak ja tohle vysvetlim doma …? ![]()
Chtělo by to asi konzultaci experta na tarify ČD, nevím jestli levněji než skupinová jízdenka nevyjde taková ta víkendovka SoNe- nebo jak se jmenuje. Dva dospělí a až tři děti, jakékoli osobní vlaky po celý víkend bez ohledu na vzdálenost za nějakých 130Kč…
Asi s váma nepojedu, jen nadhazuji info…
Jen blbni, ještě nám přivolávej děti ![]()
Copak? uřvané parchantíky nerad? Naštěstí to není podmínka nutná…
Já myslím, že se to i v těch dvou bez dětí vyplatí (jízdenku myslím, pro rejpaly ve dvojsmyslech…)
Děti mi nevadí, ale ty koleje tam, skály, řeka, vždyť je to nebezpečné
Ale když jsme nakousli tu jízdenku, tam není podmínka, že musíš nějaké to děcko mít s sebou? Pozn.: v tarifech ČD se vskutku nevyznám.
Podmínka to není. Já se v nich taky moc nevyznám, ale vím, že často je tahle možnost levnější než skupinová. A vzhledem k tomu, že se při téhle keši ujede tam a zpátky hoodně kilometrů, je to dost pravděpodobně levnější s tou víkendovkou. Nemůžeš jet ale rychlíkem…
ja si myslim ,že se tim rychlikem jet da? naposledy sem jel do Prahy z olomouce a osobakem sme teda nejeli a to sme meli tuhle jizdenku.. mam pocit, ze se da ale koupit jen o vikendu?
Hele, podívej se k nám do logu, máme tam přidaný scan lístků.
Na SONE jsem jeli tam, na hromadnou rychlíkem zpátky, náklady na dopravu cca 170 Kč na osobu.
Pletení sebou ![]()
Prý experta na vláčky že chcete jo - vždyť tarif ČD je tak prostý ![]()
Trať Posázavského pacifiku je pojížděna výhradně osobními vlaky, a to je ve spojení s víkendem velká výhoda. Opravdu se v tomto případě jednoznačně vyplatí celosíťová jízdenka SONE+ ve variantě pro osobní vlaky. Jak se dozvíte třeba zde, tak tato varianta stojí 150Kč (po změně tarifu od 14.12.) a za tuto cenu na ní může jet až 5 osob, z toho maximálně 2 starší 15ti let. Čili max.kombinace je 2 dospělí a 3 děti do 15 let, klidně ji ale můžou využít jen 2 dospělí či 1 dospělý sám (jak já občas využívám), to je fuk. Čili když si to vhodně zkombinujete po skupinkách (po 2 dospělých a případně i dětech do skupinky) a každá skupinka si tuto verzi SONE+ pořídí (přímo daný den v pokladně, nelze v předprodeji proto, že je právě a jen na daný den zakoupení kterým je SO či NE-platnost do půlnoci), tak se vám to velmi vyplatí, osobními vlaky pak můžete po celé ČR, čili snadno tak můžete dát obě keše Sázava Pacific tour tj. Čejdovu co má výchozí bod v Praze na hl.n., ale trati Pacifiku se věnuje až od Čerčan po Světlou, no a moji začínající v Braníku a končící právě v Čerčanech coby doplněk neméně zajímave čáísti Pacifiku - podobně jako to udělal kolombo, je asi nejlepší začít v Praze - na hlaváku zjistit první indicii Čejdovy, pak popojet do Vršovic a vlakem pacifiku přes Braník, Vrané, Davli do Čerčan (má multi), v Čerčanech dále směr Světlá (Čejdova) a při návratu v Čerčanech odlov mé a zpět do Prahy ryclejší hlavní tratí přes Říčany, kde osobáky jezděj též a celkem často a kratší dobu než přes Vrané.
Případné dotazy k tarifu klidně pište, ale snad je to jasné, když užijete ten odkaz na nabídku SONE- tak pochopíte…
Lovu keší po Pacifiku zdar!
Vzhledem k tomu, že 3 nádražáci měli 4 různé názory na platnost jednotlivých typů lístků a jejich použitelnost v různých typech vlaků, tak myslím, že porada s expertem je, před cestou vlakem, dobrá průprava ![]()
no pokud je jizdenka klasicka (klidne i skupinova) z jedne stanice do druhe, tak se nikde nesmi vysednout, jinak listek ztraci platnost… takze nejlepsi i nejlevnejsi reseni je ta SONE+ se kterou se muze jezdit pomalikama po cele CR od rana do vecera
ve dvou dospelych lidech…
Když je tu ten expert, dá se při nákupu využít slevy In-Junior? Těžko, co? ![]()
Tak ja hlasim, ze se nezucastnim. Myslel jsem,ze rodinu ukecam, ale nepodarilo se. ![]()
Ja bych nekdy jela, ale pred svatkama toho mam hodne a 20.12. asi budu v Olomouci
Kazdopadne vrele diky Minarjovi za tip! Nejakou sobotu si vysetrim ![]()
tak ja teda jedu
tak se koukejte hlasit… naplanujeme to tak, abychom byli zpatky do peti do peti musime byt u maminky v doupeti
a nekteri na besidce ![]()
jo a musite se parovat… na SONE+ to jinak nejde ![]()
a prosim pekne, budou se tam zase rozdavat nejaky ty klice k zamkum, ze bych se taky prihlasil ![]()
To uz neni originalni, zajimave by bylo nejake vylosovane preFTF na tezke mysterce ![]()