a:Drake 6.00 - Bonifác

Jak se dozvim, ze keska ma fotospoiler a jak se k nemu v AD dostanu? Galerie je prazdna (napr. [cache]GC7MQ40[/cache], keska je zamerena na druhem brehu, takze jsem odesel s neporizenou. Kdybych videl fotospoiler, zkusil bych to u tech skal.)

Obávám se, že nijak. Pokud to autor nenapíše do listingu nebo hintu, nemáš moc šanci. Plníš-li databázi přes PQ, tak tam to také není, jen když si aktualizuješ listing z API, objeví se ti obrázek v galerii.

Asi je zbytečné radit autorovi, aby použil svůj vlastní skript Spoiler a pak si nasyslovanou databázi obrázků překopíroval do Adrake... Tady se ten obrázek jmenuje Fotohint, plugin by ho našel. Nebo jde o něco jiného? Předpokládám, že ano, že jsem jen nepochopil problém.

Jinak pochopitelně když nemůžu najít, přepínám proklikem do webové verze, která je sice na mobilu špatně čitelná, ale dá se. Nebo je to tam bez signálu?

Jsem v terenu, u nejake kese, kde jsem vubec neplanoval byt. Tam tezko muzu volat plugin ke GG. Navic se mi vubec nepodarilo aktualizovat data pres API. AD hlasil chybu 99 (chyba cteni dat nebo tak neco), asi nebyl dost dobry signal.

Myslel jsem to tak, že se dá předem stáhnout spoilery k tomu, co v databázi máš. Nebo tu keš v databázi nemáš a stahuješ přes API v terénu přímo do Draka? V tom případě asi jedině proklik na web.

Já teď byl neplánovaně na Bechyňce a hledal jsem podle webu, v Adrakovi jsem to neměl. Našel jsem. Jednu. Druhou pod kterou jsem stál, mě ani nenapadlo hledat, to jsem viděl až doma. Při služebce s mudly se moc náročně hledat nedá.

Ja to myslel tak, ze kdyz jsem si to pripravoval, tak jsem netusil, ze se dostanu az sem. Proto jsem ani nemoh dopredu stahnout spoilery - tedy mohl. Ze bych preventivne stahoval vsechny z celeho kraje (treba). To mi pripada zbytecne zdlouhave a neefentivni, kdyz to v drtive vetsine pripadu ani nebudu moct pouzit.

Jsem v terenu, u nejake kese, kde jsem vubec neplanoval byt. Tam tezko muzu volat plugin ke GG. Navic se mi vubec nepodarilo aktualizovat data pres API. AD hlasil chybu 99 (chyba cteni dat nebo tak neco), asi nebyl dost dobry signal.

Já v tom případě přejdu do online režimu. Teda, ne že bych pustil cGeo jako spousta schizofreniků, ale přes odkaz v aDrake si keš zobrazím na webu.

Mě to připadá taky dost neefektivní ale zase - kolik keší má spoilery a kolik obrázků se tedy "zbytečně" stáhne? Jen je zdlouhavé s tím počítat - spustit plugin a zkopírovat databázi obrázků do telefonu. A podívat se, jestli opravdu se spoilery zobrazí. Plugin jsem spustil jen několikrát za celou dobu, počítám s tím, že buď spoiler nebudu potřebovat, nebo se na něj podívám na webu. A nebo to prostě nenajdu, pokud si nevzpomenu na možnost jít na web, nebo tam není signál. Za dob Oregonu mi spoilery nebyly na nic, sice je dokázal ukázat, když se to připravilo, ale na jeho displeji jsem většinou nerozeznal ani strom od skály.

Hlavne stahnout nejake vetsi uzemi je dost casove narocne.

Když neslo aktualizovat přes API, tak ti online web ani cgeo taky nepomůžou, ne? API je asi stokrát úspornější než web.

Za normálních okolností, když usoudíme, že potřebuji fotohint, tak provedu full aktualizaci přes API, a následně kouknu do galerie. Ale bez funkčního internetu mám smůlu. Ale zase si nemusím dopředu nic připravovat.

Zkoušel jsem offline listingy s obrázky a když jsem viděl, jak IMC narůstá, stopnul jsem to. Bez obrázků se v listingu obejdu, když jsem bez signálu (Oregon je stejně neukazoval a hledal jsem s ním dlouho). Ale myslím si, že spoilerů tak moc není. Dlouhé stahování... jak co. Asi předem vím alespoň okres a to by asi šlo, přinejhorším přes noc. A co se týká online webu, několikrát jsem na něj šel, když jsem neměl v Adrake aktualizováno a skoro jsem u toho vyrostl, ale nakonec jsem se dočkal. A dokonce jsem pak přes něj i zalogoval, když už jsem to měl našlé.

Jednou jsem při cestě z Chorvatska zkoušel v Rakousku na benzíně, kde jsme půl hodiny čekali, jestli tam něco není a přišel jsem na to, že Seznam.cz nepracuje s polohou, házel mě pořád do Prahy (teď už možná jo, ale přešel jsem na Operu mini, FF nebo Chrome). A s tím jsem schopen nouzově hledat i bez A:drake. Nouzově, ale bez limitů, prostě rovnou z webu.

Narazil jsem na zajímavý problém. Přidávám si více map a od určité velikosti souboru map-config.xml dojde k chybnému načítání cesty k tématu mapy. Ačkoliv je soubor map-config.xml správně, mapa hlásí chybu, že soubor neexistuje (chybná cesta - resp. uříznutý začátek cesty), stejně tak je chybná cesta i v úpravě nastavení map. Pokud se ale podívám do souboru map-config.xml editorem, zde je vše v pořádku. Když v nastavení opravím cestu (vyberu soubor), dám Uložit konfigurační soubor a znovu nastavení otevřu, je zde v pořádku. Při pokusu o otevření mapy opět ta samá chyba a situace se opakuje, přičemž soubor map-config.xml je stále v pořádku. Zkoušel jsem vrstvu v nastavení smazat a znova založit, opět stejná chyba, jen ta cesta je uříznutá jinde. Připomínám, že chyba se projevuje až od určitého (pokaždé jiného) počtu map.

Setkal jste se s tím někdo?

Ano

Preto mám nastavené len mapy okolitých štátov.

Co na to Luděk?

Neviem. Spomínal som to tu už dávnejšie. Nič sa neriešilo

Mám dojem, že se to už řešilo. Sám jsem měl ten problém a rada tehdy byla, abych mapy rozdělil do několka "složek".

Narazil jsem na zvláštní chování finálního waypointu u vyřešené mysterky. Mám nastaveno preferovat finální souřadnice. Když si odzoomuji do stavu, kdy se ikony keší změní na tečky, tak vyřešená mysterka přeskočí na úvodní souřadnice. Když pak zoomuji zpět, tak tato keška má stále svojí pozici na výchozích souřadnicích, teprve když zas jednou odzoomuji, tak pokud jsou stále zobrazené ikony a né tečky, tak keška přeskočí na finální waypoint.

Kdyz vidis tecky misto ikon kesi, nemas zadne podrobnosti mapy a nemuzes podle toho kesku hledat. To mi nepripada nijak dramaticka chyba, v AD jsou dulezitejsi veci na opravu. Skoda, ze Ludek nema na ne cas.  :(

Je to škoda. Aspoň opravu obrázků by to chtělo. Je zoufalé, když člověk poslední dobou skoro pořád hledí v listingu na něco takového:

JjMHVZj.png

Podařilo se někomu zprovoznit mapy V4 z Openandromaps ?

Mě se docela často objevuje hláška "[2] Not authorized" v době, kdy tablet mám přihlášen k wifi. a:Drake používám čistě offline, takže přihlášeného ho ke svému účtu nemám. Navíc když něco hledám, tak poté co se objeví tato hláška tak dost často a:Drake spadne. Verzi a:Drake mám 6.06 a Android mám verzi 9