To upevneni modulu na leto uz skoro resim taky, nejlepsi by byl asi nejaky pasek na ruku, jinak pokud jste nekdo v bonus programu u cs objevil jsem tam celovku husky a ledvinku na behani taktez od husky… B)B)B)
Jo bezva :-), většinu základního vybavení máme i tak, věnujeme se mimo jiné záchranářské kynologii, takže chodíme vybaveni ledasčím, ale je pravda, že některé věci rádi oželíme (třeba ten osmimetrový žebřík :). Takže z takovýchto "základních" potřeb nepotřebujeme pořizovat nic, snad leda ty věci na obnovu kešek.
Jak třeba s těmi logbooky, mudlokartami a podobně? Časem si určitě nějakou kešku vyrobíme, má smysl tyhle věci koupit nebo je raději vyrobit?
A k těm narážkám na chápavou manželku a tak .. není potřeba, budeme lovit všichni, já, manžel a pes. I když toho psa mu asi zakážu (teda zakážu ho použít na hledání), zatím je to mrně, ale kešku by počuchu mohla najít a to by mohlo být považováno za podvod, ne?
na logbook se da koupit nejaky pevny notysek - s krouzkovou vazbou /ne trhaci, ten se rad trha a pak je z neho jen salat/, nebo takova cernocervena "knizecka" ma tvrde oboje desky. karticky s navodem stahnout ze stranek vytisknout a treba nalepit do logbooku, nebo pokud mate pristup k laminovacce, zalaminovat a vlozit do kese/vlepit pod viko. ale tohle vsechno uvidite, az budete nachazet kese a zjistite co jak kdo udelal, vyrobil … mne osobne prijde zbytecne to kupovat.
je nějaký zvláštní důvod proč má ten foťák být starší a menší? Já sebou tahám C5050, už je to starší model, kovové tělo, ale zatím fotí a drží, sice průhledový hledáček už nezoomuje, ale to se dá přežít. V nejhorším má Filip (manžel) foťák v mobilu …
OK, zatím jsem výrobu kešek moc nestudovala, ani jsem nezahlídla nějaký odkazy na texty k těm kartám, tak jsem se bála že bychom nebyli "IN" kdyby se to nekupovalo.
Hele a dá se vyrobit i GeoCoin a TravelBug nebo ty už musej být kupovaný?
A jejej, tak to už vím co bude další věc co se psina naučí, povel "hledej kešku"
Malej, aby šel prostrčit třeba mezi příčkama zábradlí (v případě kešek umístěných někde zespodu pod ním) nebo prostě někam, kam by se velkej foťák strčit nedal. A starej proto, aby nebyla příliš velká škoda, když ho omylem strčíte do něčeho nechutnýho, spadne a tak podobně.
Jo pro podobné účely jsem si koupil v létě malý kovový Panasonic. Byl to jeden z nejlevnějších digi na trhu a vydrží opravdu neuvěřitelný věci. Několik pádů z několika metrů na skálu atd., vypadá strašně omláceně, plech je odřený a zprohýbaný, ale funkčně je 100% ok
Nenosím ani zrcátko ani foťák (teda ne pro geoúčely, občas pro focení přírody jo) a ještě jsem ani jednou neměl problém s odlovem nějaké kešky. Ale je fakt, že je to možná tím, že už se neštítím strčit ruku prakticky kamkoli
No já jsem zrcátko ani ten foták také ještě pro lovení nepoužil. Ale občas jsem měl strach, že kešku šmátráním shodím. Tedy zvláště tehdy, když mě vyděsil už listing, jako u GCM3R4. Nakonec byl ten strach zbytečnej, protože keška držela jak přibitá.
Myšleno starší = levný, občas dostane docela zabrat, písek, bláto,pády,…, no a malý aby se všude vešel - dutiny, skuliny,…
Já s sebou tahám HP 427, fotky nic moc ale na tohle stačí. Používám ho hlavně pro snímkování z modelu letadla a tohle má jako vedlejšák :-).
Čelovka JE nutná Obyčejná beterka na poutku je na prd, když potřebuješ používat obě ruce a ještě k tomu ti světlo musí svítit tam, kam se zrovna díváš, protože jinam je ti to k ničemu Nebo máš nějakou promakanou metodu, jak si připevnit baterku poutkem k hlavě?
no pochod par kilometru v prirode, pripadne lezeni prikrejsi strani za drzeni baterky neni moc pohodlne. a jestli si o mne veverka se zajicem mysli, ze jsem magor, neresim
Pořídit připojení na net,GPS,auto,kolo,kajak,lano cca 40m,žebřík či plošinu,halogen,mobil s GPRS,WiFi atd.Outdoor obleček,kapesní nůž snad nosí jako správný chlap už dlouho,dále bych mu vybavil geobatoh svačinou,tužkou zn.Parker(kvůli kvalitě logů),slivovicí pro 8osob(kdyby potkal geokolegiální team,peníze na hotel(po náročném odlovu)…je toho mnohem víc,ale posoudit to musí každý sám,co je třeba;)
Když potřebuju obě ruce, strčím baterku do kapsy. Když k tomu potřebuju i svítit, vezmu ji na chvilku do zubů- ale tuhle potřebu jsem zatím nikdy neměl, protože mě dosud nenapadlo šplhat po skalách v noci.
To není o lezení po skalách. Např se potřebuješ někde jednou rukou přidržet a druhou vytáhnout kešku. Nebo hledáš v zimě a každá schovaná ruka dobrá :). Nebo jdeš a při chůzi se ti světlo mihá sem a tam anebo musíš mít jednu ruku strnulou, což není příjemné ani jedno ani druhé. Anebo lovíš Darkness, Stránskou skálu a další, kdy je každá ruka dobrá.
Anebo prostě chceš potmě zalogovat a jednou rukou držíš logbook, druhou pisadlo a nechce se ti do toho logbooku slintat
Já nevím, podle mého názoru jsi tu trol!
update user set ignore=‘y’ where nick=‘supermudla’ and forum_id=‘15’ and thread_id=‘6837’
Muzu potvrdit, ze po prvnim nocnim FTF kazdy celovku oceni a to poradnou. Logovat po tme s baterkou proste nelze. My mame geobatoh pripraveny ihned ke startu. Mame v nem krabicku s vecmi na trade, 2x celovku, 1 malou svitilnu, tuzku, nahradni baterie, nahradni GPSku, popr. jidlo na delsich trasach, listingy, bocni kapsy na piti, fotak, ted budeme kupovat i mensi cestovni dalekohled ;oD