Já bych to tak nehrotil, to že se ztrácí kešky není až zas taková novinka, horší je, když je někdo vyhledává, ničí a ještě se k tomu hlásí… :@
Myslim, ze jsou dve stejne patologicke varianty:
a. Likvidator na forum chodit muze aniz bychom o tom vedeli (muze jen cist, nebo i prispivat pod jinym nickem)
b. Likvidator zacne na foru i promlouvat, oznamovat svoje pristi zvracene cile, a potom oznamovat splneni techto cilu, uzasne se bavit, jak nas to bude vytacet do cervena, ale nebudeme schopni s tim nic delat, a potom nas dokonce bude vydirat, ze kdyz udelame/neudelame to anebo to, tak znici tamtu a tamtu cache…Silena predstava z nejakeho psychologickeho thrilleru:(((
No bohuzel nejvetsi poteseni a motivaci k dalsim utokum takovy clovek muze mit kdyz si precte jak strasne nas stve to co dela:(
cement shoes one size fits all ![]()
Kouknu-li na prní stránku po zadání Ostrava, vidím hned 4 cache ve stavu mimo provoz. To už je o něčem vypovídající…
Ale my se NENECHÁME ZNECHUTIT!!!
V takovém případě by se hodil nějaký zkušený hacer, určitě by šlo vystopovat odkud se přihlašuje, a pak už jen pro něj zajet, dopravit do Prahy a udělat z něj a míchačky na beton bonusový úkol Velké mafiánské hry!![]()
Uznávám, že násilí není vždy nejlepší řešení, ale někdy to ani jinak nejde. "Když to nejde silou chce to větší kladivo" Tenhle potup se mi už několikrát osvědčil…B)(podotýkám, že ne při likvidaci keší).
Středověk měl něco do sebe, tehdy by takového člověka přivázali ke kůlu doprostřed náměstí a pár dní by ho tam nechali, v lepším případě (v lepším případě pro něj, samozřejmně) o chlebu a vodě…a tom co na něj lidi budou házet, nebo by ho zavřeli do hladomorny…:pjo, jo půvaby doby dávno minulé…:|:(
Abysme nakonec nedopadli jako ten sedlak z Lakome Barky od Wericha :D. Budeme behat od kesky ke kesce a hlidat je ![]()
No Nevim, zkuseny hacker zjisti od ktereho providera se pripojuje, ale ze by ti rekl presnou adresu a cislo bytu, to pochybuju. Navic, jakmile by se to Likvidator dozvedel (urcite by o tom byla diskuze na foru), tak by se zacal pripojovat pres mobilni net…
Snad ho to nebude bavit natolik, aby musel vymejšlet takový alternativy.
Zjisteni IP, ze ktere se pripojuje by nemel byt az takovy problem. A jelikoz spousta lidi, ma spoustu znamych, mozna by stacilo zmineou IP tady zverejnit a treba by se "majitel" dohledal…
Pro Groundspeak to problém nebude určitě, pokud to loguje. Teď co je jednodušší, jestli tu ip někomu řeknou, nebo se jim nabourat na server.
To by od něj nebylo moudré, také by u té avizované cache mohl potkat hejno pěstí B)
Na fórech Grounspeaku se kdysi probíral případ člověka který systematicky likvidoval cache, na jejichž místě nechával vzkaz; zničil jich asi 120. Zřejmě mu někdo šlápnul na kuří oko protože v jednom vzkazu tvrdil že je ochoten všechny ukradené cache vrátit pokud dva cacheři které konkrétně jmenoval zanechají geocachingu.
Čím více lidí se bude geocachingu věnovat, tím je bohužel větší pravděpodobnost že se mezi cachery objeví takový magor. Spíše bych měl strach (a řekl bych že u cache Prachárna se to už stalo) ze zakládání identit pro nasí*ání ostatních, vydávání se za někoho jiného a podobné manýry.
No vsak to by pro takovyho magora byl teprve ten spravnej adrenalin. Znicit jednu cache umi kazdej trouba, ale rict, ze ju znicim, pocitat s tim, ze tam bude hlidka a presto to dokazat, to by mu poradne zvedlo ego…
To je smozrejme vec domluvy. Pokud se da s Groundspeak rozume mluvit, mohli by v tomto pripade IP poskytnout. Samozrejme je to vzdy o lidech…
A jak byste s tou IP dal pokracovali, kdybyste ji meli?
dá se vypátrat místní IT provider který poskytuje IP adresu z danéhop rozsahu (pakliže se připojuje přes nějaké regionální wifi), který za slušnou úplatu (jsme v ČR, že) podá bližší informace. Stejně jako v případě inetové kavárny by to šlo vypátrat.
A pořádně rozbít huba se dá každému kazisvětovi,
Podle IP se zjisti takzvany provider, pres ktereho je dotycny pripojen. A od providera kdo kdom v konkretni cas pridelenou konkretni IP adresu… Tyto informace sice muze provider sdelit pouze policii CR, ale jak pisu - je zde spousta lidi a ta spousta ma spoustu znamych… Verim, ze by se dalo dopatrat.
Pak by nasledovalo nejlepe upozorneni dotycneho, ze je jiz obecne znamo o koho se jedna a ze se mu durazne doporuceje s touto cinnosti prestat.
Pripadne by se nasadila masivni letakova akce
(kdo zna cerveneho trpaslika vi…)
Podobný bezmozek se vyskytl také před rokem v Rumunsku (kde celkem tou dobou bylo cca 35 keší !!). Má nyní na tento účet hezký status: Banned member ![]()
Obávám se, že tak blbej nebude…![]()
dark.metalswamp napsal/a:
Podobný bezmozek se vyskytl také před rokem v Rumunsku (kde celkem tou dobou bylo cca 35 keší !!). Má nyní na tento účet hezký status: Banned member
Taky jsem si mylel, že by to šlo udělat takhle - darovat mu BAN na IP. ![]()
Bavíme-li se o "LikvidatorCZ", tak ten se od listopadu nepřihlásil. Takže investigativní žurnalistika na téma, čí je to IP, je marná. ![]()
Osobně si myslím, že fungující brzda pro ty, kteří chtějí škodit, je Premium Member Caches. Pak to poleze do peněz, škodit. A ten, koho GC baví, dá prostě těch USD 30 za rok. Předpokládám, že není cesta (aspoň ne jednoduchá a anonymní), jak se dostat k PM souřadnicím.