Export z GG do OV2 pres GPSBabel

Zkusil jsem naprogramovat makro, ktery by vyexportovalo gpx (s priponou OV2I) a nasledne spustilo GPSBabel a zkonvertovalo do skutecneho OV2. Pro spravnou funkci makra je potreba mit geogetim datadiru (standardne C:\documents and settings\%username%\application data\geoget) soubory gpsbabel.exe a libexpat.dll.

Super, funguje to!!!
Prevelike DIIIKY

trochu jsem vylepsil makro od uzivatele michal_a_jana, nyni exportuje podle typu cache a prida i ikonku, takze v mape rovnou vidite jestli se jedna o tradicni, nebo treba webcam
vice tu: http://www.mikrom.cz/301-geoget-makro-pro-tomtom

Prosím o radu, při exportu Tradicionálek se objeví chybová hláška: Out of string range Multi mě to udělalo normálně a vše v TT funguje. V čem dělám chybu?

do makra jsem doplnil možnost exportu všech cachí v jediném souboru (jak to mel vlastne puvodne michal), ale ještě to planuju trochu předělat

co se problemu Snezky tyce, tak netusim.. chodí to podle me dobre

usilovne se pracuje na nove verzi makra, ktera vyuziva novych vlastnosti gg2 (oddeleni kesek od waypointu) a exportuje vse jednim kliknutim.

prvni testovaci beta exportniho makra GeoGet -> TomTom, pracuje pouze s GG2.0.7 a vyssim http://temp.mikrom.cz/geoget-makro-tomtom.zip ohlasy vitany :wink:

exportni makro GeoGet2 -> TomTom opet doznalo drobnych zmen

Zkusil jsem makro nainstalovat, ale makro nevidím. Když jsem na ně poslal Syntax Check tak to hlásí:
(Error) (131:28) Unknown identifier 'Geoget_MaxCount);
Co s tím?

Pouzil jsi spravnou verzi makra?
Je rozdil mezi geogetem 1 a geogetem 2.

Ba co hur, je rozdil mezi jednotlivymi alfami GG2! Napriklad zminena promenna je k dispozici az od verze 2.0.7, coz Mikrom u toho makra take pise!

V tom to bylo. Měl jsem 2.0.6 a netrklo mne to hned. Každopádně velký dík za promptní reakce a rady!

mikrom: dokonalé, tvorba OV2 mi funguje na první pokus, což jsem nepředpokládal. Dík.

tak to mě tesi, ze to sem nepisu zbytecne :slight_smile:

Makro vypadá fajnově… ale proti makru v GSAKu mi tam schází pár praktických drobností:

  • nastavení, jaké typy keší chci vůbec exportovat
  • nastavení neexportování disabled, archived, own, found (každé samostatně)
  • nastavení "prefixu" např GC- u všech exportovaných souborů. V TT to pak hezky slučuje do kategorií a lépe se s tím pracuje.

Jinak jsem si nastavil, že chci exportovat i ikonky a nic se mi nevyexportovalo :frowning:

no ty vlastni kese apd. by mely jit nastavit na zacatku v konstantach, vicemene.. ten prefix, tam muzu dopsat, v tom problem neni.. a co se ikonek tyce, tak musis mit v datovem adresari slozku /tticons/ s ikonkama "Traditional cache.bmp", atd..

jinak je v planu udelat nejake inteligentnejsi to nastavovani, oknem s nekolika zatrzitky, ale musim se naucit naprogramovat formular a mit na to trochu casu :slight_smile:

jinak na http://temp.mikrom.cz/tomtompoi.v2.ggp.pas je tu a tam aktualizovana cvicna verze, takovy nightly build :slight_smile:

Používám to už hodně dávno a je to supr fíčurka do TomToma. Osobně by se mi moc líbílo, kdyby bylo možná nastavit si jestli chci nebo nechci exportovat disabled a pokud ano, pak by mely samostanou skupinu a ikonku. Takže např. Tradiční aktivní a tradiční disabled, ale v praxi je nesmysl exportovat si disabled kešky, stejně tak vlastní nebo nalezené..

disabled:
no ja pridavam do nazvu DISABLED, tak to dela medwyn v makru pro iGO, protoze davat tomu jeste zvlast ikonku by uz bylo asi neunosny (dvakrat tolik ov2 a uz ted jich je 16 a TomTom ma danej max pocet, nejak 30, 40 taknejak), leda je sdruzit do jedny kategorie, ale to uz je zase jak rikas zbytecny.. ja to proste jednou za cas vygeneruju, a prehraju na karte, pokud je dis tak ji mijim, nebo pokud je cas, tak se mrknu mobilem na net zda tomu tak opravdu je

vyber ktere kese chci exportovat:
na to mam v planu ten formular, ze pri spusteni makra vyskoci okno se zatrzitkama vsech voleb co se nastavujou v makru, ty si naklikas, a ukladalo by si to nastaveni aby se to prise dalo jen odbouchnout "OK" a jelo to podle posledniho nastaveni

prefix "GC-":
to neni problem dodelat, myslis jako maji treba na poi.cz ze je CZ-Ambasady atd..? je to drobna uprava makra a prejmenovani vsech ikonek :slight_smile:


mel bych se mrknout na ten formular.. :slight_smile:

nova verze exportniho makra do TomToma (v2.16) mela by obsahovat fukkce ktere jste chteli
config napovi


const
  Output = 'C:\Documents and Settings\mikrom\Plocha\TomTomExport\'; //Cesta k uložení výsledných souborů (C:\Documents and Settings\mikrom\Plocha\TomTomExport\)
  ExportFromDatabase = 'yes'; //'yes' projede celou databázi, 'no' jen načtený seznam
  ExportDisabled = 'yes'; //'yes' pro export i disablovaných keší, jinak 'no'
  ExportArchived = 'no'; //'yes' pro export i archivovaných keší, jinak 'no'
  Disabled = 'yes'; //'yes' přidá k názvu disablované keše '-', 'no' ne
  Archived = 'yes'; //'yes' přidá k názvu archivované keše '#', 'no' ne
  CacheIcons = 'yes'; //'yes' bude generovat soubor ov2 + bmp, 'no' jen ov2
  ExportFound = 'yes'; //'yes' pro export nalezených keší, jinak 'no'
  ExportOwn = 'yes'; //'yes' pro export vlastních keší, jinak 'no'
  SilentMode = 'yes'; //'yes' pokud vše funguje jak má, jinak 'no'


changelog


  v1.00, 20080315
  v1.01, 20080417, přibyla možnost 'vše'
  v2.00, 20080817, prepsano pro geoget2
  v2.01, 20080822, prepsano jako GGP + masivni zmeny v kodu
  v2.11, 20080827, pridana moznost 'Cache Found' a 'Cache Icons'
  v2.12, 20080906, pridana moznost 'Own Cache'
  v2.13, 20080912, pridana moznost 'Disabled' a 'Archived', takze se pred disablovanymi kesemi ukaze '-' a pred archivovanymi '#'
  v2.14, 20081109, pridana moznost exportu bud seznamu, nebo cele databaze
  v2.15, 20081205, konfigurace v samostatnem souboru, kterou je mozno snadno menit v nastaveni GeoGetu v2.16 a vyssi
  v2.16, 20081225, odstranen problem s carkami/uvozovkami v nazvu

stahujte zde: http://mikrom.cz/index.php?docs&file=80

U nové verze exportního makra do TomToma (v2.16) mi nějak nefunguje to nastavování funkcí v configu (nastavuji normálně přímo v GG jako u ostatních pluginů, kde to funguje bez problému).
Např. nezávisle na tom zda nastavím v ExportFound yes nebo no se vždy vyexportují všechny cache včetně nalezených (je i stejná velikost souboru ov2). A třeba i když nastavím SilentMode v configu na no, tak to taky ignoruje a dělá to jako by tam bylo yes.
Není nějaká chyba v tom TomTomPOI.v2.ggp.pas?

Jo a mám poslední verzi GeoGetu (2.0.25)