Garmin Montana

Ano, bylo to tady někde, ale přiznám se bez mučení, že to taky nemůžu najít… Měření zcela jednoznačně prokázalo, že modely s fotoaparátem (O550) má řádově rychlejší interní paměť než všechny ostatní přístroje… někde tady to je včetně grafů.

Smogeo: jo, to je vono a co na tom nechapes?
Oregon 550 - interni pamet - 4.37 / 2.14 MBps
Oregon 550 - pametova karta - 2.54 / 1.33 MBps

Dovolil jsem si porovnat velikosti Ox50 a nové montany:
http://www.sizeasy.com/page/size_comparison/31946-Garmin-oregon-vs-Garmin-Montana

Asi jsem nepřišel na nic nového, ale možná cesta pro mapy ČR pro gps Magellan by vedla asi tudy: http://ati.land.cz/gps/
http://magellan.ic.cz/

Mám dojem, že to tady ještě nebylo… http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=1347

Již to tady bylo :wink:

koukám, že výsledkem je to, že Montana je pro běžného kačera zcela na hovno

fremen.cz: presne tak :D:D

Osobně moje skušenosti s Magellanem byly velmi dobré než mi ho nějaký chmaták zcizil :frowning: měl sem Triona 1500 a vůbec nebyl problém si do toho vyrobit svoje mapy neexistovaly, žádné limity jako u oregonu a funkčnost byla sqvělá… problém je jen, že magellan je zatím zaměřen na americký trh a není tu nikdo kdo by ho pořádně prosadil B) jinak např eXplorist 710 je podle parametrů naprosto sqvělej přístroj srovnatelnej s Oregonem 550 ne-li lepší (no lepší 8GB celkově/3GB user interní paměti + microSD, 10000 keší, lépe propojeno s groundspeakem, možnost neomezené tvorby map, WQVGA 240 x 400 displej, bezproblémová USB konektivita, microSD) jen škoda že se tu tyhle přístroje zatím moc neobjevují určitě by to jako konkurence GARMINům stlačilo ceny… B)
http://www.magellangps.com/Products/eXploristseries/eXplorist-710

DrakMrak: no ja bych rekl, ze je to taky hlavne o dostupnosti tech map. K cemu je normalnimu BFU navigace, kdyz neobsahuje mapy. Dovedes si predstavit nekoho z tveho okoli, ktery se nevyziva v pocitacich, ze si bude nekde kompilovat mapy (bez ohledu na to, kde je vezme)?

Jasně ale to je ruku v ruce s prodejem v evropě… pokud by sem chtěli expandovat museli by mít i někoho s mapama jinak se tu Magellany koupit dají vím i přes koho ale díky absenci předinstalovaných map 1:10000 je to k ničemu ikdyž si bez potíží mapy můžeš navyrábět a na rozdíl od Garmina bez omezení…
Ale z druhé strany bráno neškodila by Garminu konkurence… určitě by se to promítlo na cenách atd… B)

Tak ja osobne jsem ROZHODNE PRO konkurenci Garminu, vzdyt stejne, kdyz si to clovek srovna s tim, co je bezne na trhu a ty technologie (smartphones s integrovanymi BT, Wifi, 3G,… o polovicni vaze a nasobne lepsim displeji. Tak mi prijde, ze Garmin je celkove tak 10-15 let, vzdyt kdyz se podivame co vyrabi, tak jsou to jednoucelove hracky, do kterych nejsou schopni implementovat ani blbej reproduktor. A o te cenove politice, jakou nastavili, to by jeden zvracel.

souhlas drahý hračky… a tady ten novej megaslon :slight_smile: nic novýho to moc nepřináší displej o pár pixlů větší a přístroj málem půl kila ta 710 od magellanu má to všechno taky a váží do 200g přijde mi to místama ujetý ale holt kde není konkurence se ceny prostě nehnou !! B)

Tak napište třeba do PLANstudia, jestli se nechcou zamyslet nad výrobou mapy pro Magellany, že v tom je jistej potencionál…
Ty jejich Smart maps nejsou zas tak marný

Panove, v tom clanku na path.cz zaznela jedna veta, ktera myslim idealne vystihuje tohle zarizeni:
Je to neco mezi outdoor a auto navigaci, po cemz tady spousta lidi brecela… nejak si nevybavuju ze bych nekde cet, ze to ma byt nastupce oregona.
A ad pouzitelnost na gc.cz … LEgend sel taky pouzit, Vista HCx taky… Az budu chtit Vistu vymenit, pravdepodobne to bude Montana (pokud ne Magellan).

No nic, reakce venku, a jdu zase pracovat :wink:

No k tomu Wherigu pres OpenWig bych zas nebyl tak nadsenej --ono to jede to jo, ale treba Kapsovo dalkove 2 mam na HTC rozehrane uz dlouho, protoze vic jak 2-2,5 hodiyn to ta baterka proste neustoji. A mit s sebou 3-4 baterky pro HTC je kravina — takze zlata moznost vymenit tuzkovky a jet dal. Je spousta zajimavejch WIG, ktery prave kvuli delce by byly docela spatne dohratelne.

A zase je vlakno zasr tlachanim OT.

Co je to bezny kacer? Z pohledu msrketingu? Jaky je trh Garminu? Obavam se, ze je to prave kacer co jezdi autem a pro toho je Montana 100%.

sobikovi: ja teda jezdim vetsinou drive-in, ale Oregona bych za Montanu rozhodne nevymenil.

Připomíná mi to trochu dobu, kdy přicházela Dakota. Věčné diskuze o tom, jak je malá atd atd. Teď se objevuje tento větší kousek a diskuze je to obdobná.
Myslím, že není třeba zbytečného debatování, jde o větší model, který jistě najde mnoho příznivců, stejně tak, jako našla menší Dakota.

B) no fakt je, že na Oregona potřebuju občas brejle :smiley: :smiley: