Pojďte se pochlubit obsahem vašich geobatůžků, pojďme udělat takový
malý průzkum co kdo považuje za nezbytné míti s sebou na lovu, a co
doporučuje jako rozšiřující výbavu.
Já ve svém geobatůžku nosím většinou:
GPS-ku Garmin eTrex Vista, 4 náhradní monočlánky, baterku čelovku,
několik párů jednorázových pet-rukavic, pár drobných geopokladů na
výměnu, pláštěnku, busolu, tužku, propisku, fix, pozn. bloček,
průhledné mapové pouzdro na krk, náhradní gc-info, náhradní logsheet,
několik petsáčků, pár gumiček, malou kalkulačku, starší digi-kompakt
(ten už nahradil fotomobil SE K750i), malý odpadkový pytel, brzy
přibude razítko a někdy později možná i vlastní cwg ...
Já si myslím, že tady už takové vlákno ve starém fóru bylo a natáhlo se docela do délky, konče plným nákladním automobilem různých nezbytných věcí, jako je šestimetrový žebřík[:)] atp.
Není problém to rozjet znovu, záleží na okolnostech a na tom, jestli se jedná o vícedenní multi, nebo o 1/1 tradiční regular 3km od bydliště.
Rozhodně bych k tvojí výbavě přihodil lékárničku, doposud jsem chodil bez ní, s tím na co bych jí potřeboval, nikdy se nikomu nic nestalo tak co by se komu mohlo stát, ale když pak na třídenním putování nedokážeš ošetřit kamarádce větší tržnou ránu[:S] změníš názor. Byli jsme čtyři, každý na zádech tornu 18kg a náplast a desinfekci neměl nikdo[:$]
Svojí lékárničku bych vybavil hlavně takovými malými proužky náplasti na stažení řezné -tržné rány nahrazujícími šití, obvazem, desinfekcí, obyč.náplastí nůžkami polštářky a obinadlem.
Na delší výpravu bych přidal brufen a valetol, kdyby mě, nebo někoho z kamarádů začal bolet zub[+o(], nebo nedejbože hlava po nějaké větší konzumaci alkoholu.[D][B][<:o)]
Abych dokázal, že vyhledávání ve starších fórech funguje na výbornou, tak jsem na první pokus našel tento seznam, který jsem tenkrát vytvořil. Tímto bych případnou další diskuzi ukončil s tím, že pokud máte ještě nějaký nápad, co s sebou vozit, tak diskutujte dále [:D] Oproti starému seznamu přidávám body 72 a 73, které se opravdu hodí při extrémním drive-in cachingu (bod 72 už mám, bod 73 si pořídím co nevidět).
01 - GPS 02 - náhradní baterky 03 - mobil 04 - foťák 05 - objektivy 06 - blesk 07 - obyčejná tužka 08 - propiska 09 - vědecká kalkulačka která umí závorky 10 - papír nebo blok 11 - černé sáčky 12 - náhradní logbook 13 - náhradní pravidla 14 - provázek 15 - černá lepící páska 16 - průhledná lepící páska 17 - lékárnička 18 - repelent 19 - šátek 20 - baterka do ruky 21 - čelovka 22 - nůž 23 - švýcarský nůž 24 - velký pytel na odpad 25 - kompletní náhradní cache velikosti small nebo regular 26 - kompletní náhradní cache velikosti mikro 27 - zrcátko 28 - igelitové rukavice 29 - tlusté gumové rukavice 30 - pracovní rukavice 31 - pitná voda 32 - lano + slaňovací výbava 33 - polní lopatka 34 - lupa 35 - pinzeta 36 - dezinfekce proti klíšťatům 37 - sirky nebo zapalovač 38 - svíčku nebo jiný trvale hořící objekt 39 - osobní přenosné radiostanice 40 - sondovací drát 41 - Šolimovo teleskopické opékátko na buřty 42 - sekáček na led 43 - návleky na nohavice proti sněhu 44 - busola 45 - papírové mapy 46 - kovová lžíce (toto jsem fakt nepochopil - Dorki můžeš to vysvětlit ???) 47 - malé nůžky 48 - sekundové lepidlo 49 - ořezávátko 50 - gumičky 51 - zip sáčky 52 - multitool kleště 53 - dalekohled 54 - skládací deštník 55 - pláštěnka 56 - svinovací metr 57 - lihová fixka 58 - diktafon 59 - goretexové oblečení a obuv 60 - PDA + bluetooth modul + TomTom navigátor (nebo jiný) 61 - notebook 62 - nabíječky pro PDA, mobil, foťák, notebook, bluetooth modul do auta 63 - konverze 220 V <-> 12 V 64 - papírové kapesníky 65 - hadr 66 - osmimetrový žebřík 67 - sněžnice 68 - kreditka + hotovost 69 - jízdní kolo 70 - potápěčská výbava 71 - nafukovací člun 72 - skládací armádní lopatka 73 - ocelové vyprošťovací a tažné autolano (popř. s navijákem a kotvou) 74 - auto, do kterého se to všechno vejde
Asi záleží na tom, kdo je jaký "lovec" :-) My zatím bereme geocaching jako zábavu a tak vlastně vyrážíme hodně na lehko, vlastně bez batůžku a jen s pár drobnostma po kapsách:
Mobil Nokia 6600 + BT GPS (v telefonu digit mapy), vytištěný listing z gc.com a věci na výměnu. K tomu pytel na odpadky, tužku do druhé kapsy a digitál na krk. Občas přibereme baterku (když vyrážíme v noci, ale N6600 dobře svítí sama o sobě), tool nůž, kompas.
GPS, desky s listingem a náhradními listy do logbooku (dvě velikosti), propisovačka, fotoaparát, pytlíky na odpad. Místo baterky používám světlo z kola na dva poctivé buřtové monočlánky.
Ale na jednu nejmenovanou cache si po loňských zkušenostech vezmu ještě kus drátu na sondování, lopatku a montérky [:P]
My to samozrejme mame jako zabavu a s vyjimkou polozek 4,5,29,66,67,70,71,73, ktere vozime jen vyjimecne (dle akce), tahame vsechno. Navic jeste kanystr s uzitkovou vodou na myti, a fofrgel. Staci Indulona. Vsak to znate, kdyz se sparite:-))) A mozna, nejakou drobnost navic. Letos je tepla zima, tak jsme jeste nepouzili montajznu na dekly kanalu:-)) Jo i tam jsou kese. Proste za rok a pul se ten autak dovybavil prubezne.
[quote]
Dorcadion: ad 46 pro Mitaka: místo lopatky pro "začišťování" zemního ukrytu pro cache (ostrá lžíce nerezovka je fajn), lopatička je lepší [6]
[/quote]
Nedávno jsem svoji výbavu rozšířil o tenhle kapesní skládací ocelový nástroj [:D]:
[quote]
abakus: S tou lopatkou na zakládání kešek bych byl
opatrnej. Podle pravidel nesmí být schovaná tak, aby bylo potřeba k
vytvoření úkrytu ostrého předmětu.
[/quote]
Díky za upozornění,
vím o tom. Samozřejmě lopatku nemám na zahrabání keše, jen na drobné
úpravy místa, aby keška lépe "sedla", nebo byla lépe maskována drnem
apod. Zatím jsem ji použil jen jednou, mám ji spíše pro tábornické
účely [:)]
4PaBa:
Kde jsi to sehnal ? To vypadá fakt lehce a šikovně, ta moje je sice
taky skládací, ale mnohem robustnější a určitě i těžší. Dík za tip.
Hmmm, ja chodim dost nalehko, kromne gps a baterek mam sebou jen lopaticku znacky tesco za 9Kc, zatim super, da se pouzit na vyndavani cachi typu glowes needed… Z ostatni vybavy dle mitaka jsem zatim nic nepotreboval. Mozna to auto na drive in…
Překrásný seznam [:P] a jako joke je to přesný. Nenašel jsem tam ale KPZ resp. za mých mladých let KPZ obsahovala spoustu toho co máš na svém seznamu a vešlo se to do kapsy [:)] A jak znám Murphyho zákony, stejně i když tohle všechno sebou povezu, tak zrovna budu potřebovat něco, co na tom seznamu není...
zajímavé, fakt zajímavé ... nikdo neuvedl jednu, řekl bych dosti
důležitou položku geobatůžku ... že by nikdo nikdy při lovu
nemusel tam, kam
chodí i císař pán ?? ... buď máme všichni v rezervě zbytek ruličky,
popř. papírové nosočistopleny, nebo ... ??? ... příroda vlastně nabízí
i nejrůznější listy ...[:)] Anebo je to tabu[:$]
A na co máš vlastně levou ruku ? [;)] Bane - už to vidím - položka číslo 64 - papírové kapesníky. Ale jak to tak vidím tak stejně se vždycky něco najde, takže zítra asi seznam doplním.