Geobatůžek

Pojďte se pochlubit obsahem vašich geobatůžků, pojďme udělat takový malý průzkum co kdo považuje za nezbytné míti s sebou na lovu, a co doporučuje jako rozšiřující výbavu.

Já ve svém geobatůžku nosím většinou: GPS-ku Garmin eTrex Vista, 4 náhradní monočlánky, baterku čelovku, několik párů jednorázových pet-rukavic, pár drobných geopokladů na výměnu, pláštěnku, busolu, tužku, propisku, fix, pozn. bloček, průhledné mapové pouzdro na krk, náhradní gc-info, náhradní logsheet, několik petsáčků, pár gumiček, malou kalkulačku, starší digi-kompakt (ten už nahradil fotomobil SE K750i), malý odpadkový pytel, brzy přibude razítko a někdy později možná i vlastní cwg ...

Doplňková občasná výbava: dalekohled, lepší digiťák, skládací polní lopatka (při zakládání kešky), ...

Určitě jsem ještě na několik veledůležitých věcí zapoměl ...  [^o)]

Já si myslím, že tady už takové vlákno ve starém fóru bylo a natáhlo se docela do délky, konče plným nákladním automobilem různých nezbytných věcí, jako je šestimetrový žebřík[:)] atp.

Není problém to rozjet znovu, záleží na okolnostech a na tom, jestli se jedná o vícedenní multi, nebo o 1/1 tradiční regular 3km od bydliště. 

Rozhodně bych k tvojí výbavě přihodil lékárničku, doposud jsem chodil bez ní, s tím na co bych jí potřeboval, nikdy se nikomu nic nestalo tak co by se komu mohlo stát, ale když pak na třídenním putování nedokážeš ošetřit kamarádce větší tržnou ránu[:S] změníš názor. Byli jsme čtyři, každý na zádech tornu 18kg a náplast a desinfekci neměl nikdo[:$]

Svojí lékárničku bych vybavil hlavně takovými malými proužky náplasti  na stažení  řezné -tržné rány nahrazujícími šití, obvazem, desinfekcí, obyč.náplastí nůžkami polštářky a obinadlem.

Na delší výpravu bych přidal brufen a valetol, kdyby mě, nebo někoho z kamarádů začal bolet zub[+o(], nebo nedejbože hlava po nějaké větší konzumaci alkoholu.[D][B][<:o)]

 

S tou lopatkou na zakládání kešek bych byl opatrnej. Podle pravidel nesmí být schovaná tak, aby bylo potřeba k vytvoření úkrytu ostrého předmětu.

Abych dokázal, že vyhledávání ve starších fórech funguje na výbornou, tak jsem na první pokus našel tento seznam, který jsem tenkrát vytvořil. Tímto bych případnou další diskuzi ukončil s tím, že pokud máte ještě nějaký nápad, co s sebou vozit, tak diskutujte dále [:D] Oproti starému seznamu přidávám body 72 a 73, které se opravdu hodí při extrémním drive-in cachingu (bod 72 už mám, bod 73 si pořídím co nevidět).

01 - GPS
02 - náhradní baterky
03 - mobil
04 - foťák
05 - objektivy
06 - blesk
07 - obyčejná tužka
08 - propiska
09 - vědecká kalkulačka která umí závorky
10 - papír nebo blok
11 - černé sáčky
12 - náhradní logbook
13 - náhradní pravidla
14 - provázek
15 - černá lepící páska
16 - průhledná lepící páska
17 - lékárnička
18 - repelent
19 - šátek
20 - baterka do ruky
21 - čelovka
22 - nůž
23 - švýcarský nůž
24 - velký pytel na odpad
25 - kompletní náhradní cache velikosti small nebo regular
26 - kompletní náhradní cache velikosti mikro
27 - zrcátko
28 - igelitové rukavice
29 - tlusté gumové rukavice
30 - pracovní rukavice
31 - pitná voda
32 - lano + slaňovací výbava
33 - polní lopatka
34 - lupa
35 - pinzeta
36 - dezinfekce proti klíšťatům
37 - sirky nebo zapalovač
38 - svíčku nebo jiný trvale hořící objekt
39 - osobní přenosné radiostanice
40 - sondovací drát
41 - Šolimovo teleskopické opékátko na buřty
42 - sekáček na led
43 - návleky na nohavice proti sněhu
44 - busola
45 - papírové mapy
46 - kovová lžíce (toto jsem fakt nepochopil - Dorki můžeš to vysvětlit ???)
47 - malé nůžky
48 - sekundové lepidlo
49 - ořezávátko
50 - gumičky
51 - zip sáčky
52 - multitool kleště
53 - dalekohled
54 - skládací deštník
55 - pláštěnka
56 - svinovací metr
57 - lihová fixka
58 - diktafon
59 - goretexové oblečení a obuv
60 - PDA + bluetooth modul + TomTom navigátor (nebo jiný)
61 - notebook
62 - nabíječky pro PDA, mobil, foťák, notebook, bluetooth modul do auta
63 - konverze 220 V <-> 12 V
64 - papírové kapesníky
65 - hadr
66 - osmimetrový žebřík
67 - sněžnice
68 - kreditka + hotovost
69 - jízdní kolo
70 - potápěčská výbava
71 - nafukovací člun
72 - skládací armádní lopatka
73 - ocelové vyprošťovací a tažné autolano (popř. s navijákem a kotvou)
74 - auto, do kterého se to všechno vejde

Asi záleží na tom, kdo je jaký "lovec" :-) My zatím bereme geocaching jako zábavu a tak vlastně vyrážíme hodně na lehko, vlastně bez batůžku a jen s pár drobnostma po kapsách:

Mobil Nokia 6600 + BT GPS (v telefonu digit mapy), vytištěný listing z gc.com a věci na výměnu. K tomu pytel na odpadky, tužku do druhé kapsy a digitál na krk. Občas přibereme baterku (když vyrážíme v noci, ale N6600 dobře svítí sama o sobě), tool nůž, kompas.

Ještě ti tam chybí magnet [:P]

a plynova maska[:P]

Objíždím cache na kole a tak jezdím dost nalehko:

GPS, desky s listingem a náhradními listy do logbooku (dvě velikosti), propisovačka, fotoaparát, pytlíky na odpad. Místo baterky používám světlo z kola na dva poctivé buřtové monočlánky.

 Ale na jednu nejmenovanou cache si po loňských zkušenostech vezmu ještě kus drátu na sondování, lopatku a montérky [:P]

 

My to samozrejme mame jako zabavu a s vyjimkou polozek 4,5,29,66,67,70,71,73, ktere vozime jen vyjimecne (dle akce), tahame vsechno. Navic jeste kanystr s uzitkovou vodou na myti, a fofrgel. Staci Indulona. Vsak to znate, kdyz se sparite:-))) A mozna, nejakou drobnost navic. Letos je tepla zima, tak jsme jeste nepouzili montajznu na dekly kanalu:-)) Jo i tam jsou kese. Proste za rok a pul se ten autak dovybavil prubezne.

ad 46 pro Mitaka: místo lopatky pro “začišťování” zemního ukrytu pro cache (ostrá lžíce nerezovka je fajn), lopatička je lepší [6]

[quote] Dorcadion: ad 46 pro Mitaka: místo lopatky pro "začišťování" zemního ukrytu pro cache (ostrá lžíce nerezovka je fajn), lopatička je lepší [6] [/quote]

Nedávno jsem svoji výbavu rozšířil o tenhle kapesní skládací ocelový nástroj [:D]:

[img]http://kathmandu.com.au/managed_images/product/au/large/Trowel.jpg[/img]

Fakt perfektní věc [:P]!

[quote] abakus: S tou lopatkou na zakládání kešek bych byl opatrnej. Podle pravidel nesmí být schovaná tak, aby bylo potřeba k vytvoření úkrytu ostrého předmětu. [/quote]   Díky za upozornění, vím o tom. Samozřejmě lopatku nemám na zahrabání keše, jen na drobné úpravy místa, aby keška lépe "sedla", nebo byla lépe maskována drnem apod. Zatím jsem ji použil jen jednou, mám ji spíše pro tábornické účely [:)] 

4PaBa: Kde jsi to sehnal ? To vypadá fakt lehce a šikovně, ta moje je sice taky skládací, ale mnohem robustnější a určitě i těžší. Dík za tip.

Hmmm, ja chodim dost nalehko, kromne gps a baterek mam sebou jen lopaticku znacky tesco za 9Kc, zatim super, da se pouzit na vyndavani cachi typu glowes needed… Z ostatni vybavy dle mitaka jsem zatim nic nepotreboval. Mozna to auto na drive in…

Překrásný seznam [:P]  a jako joke je to přesný. Nenašel jsem tam ale KPZ resp. za mých mladých let KPZ obsahovala spoustu toho co máš na svém seznamu a vešlo se to do kapsy [:)] A jak znám Murphyho zákony, stejně i když tohle všechno sebou povezu, tak zrovna budu potřebovat něco, co na tom seznamu není...

No, je to trochu z ruky: Outdoorový obchod Kathmandu na NZ [;)]…

Myslím, že v seznamu chybí náhradní geokačer [:D]

zajímavé, fakt zajímavé ... nikdo neuvedl jednu, řekl bych dosti důležitou položku geobatůžku  ...  že by nikdo nikdy při lovu nemusel tam, kam chodí i císař pán ?? ... buď máme všichni v rezervě zbytek ruličky, popř. papírové nosočistopleny, nebo ... ??? ... příroda vlastně nabízí i nejrůznější listy ...[:)]   Anebo je to tabu[:$]

 

Vzpominas?  Ve viteznem filmu 20. stoleti byla veta “maminka me utrela lopuchem a byla na nem beruska”

A na co máš vlastně levou ruku ? [;)] Bane - už to vidím - položka číslo 64 - papírové kapesníky. Ale jak to tak vidím tak stejně se vždycky něco najde, takže zítra asi seznam doplním.

Ale vždyť to je pořád o tom druhém kačerovi [H]