GPS Garmin Legend - redukce na USB

Od Mounfieldu jsem si pořídil GPS navigaci Garmin eTrex Legend. Bohužel přístroj disponuje jen rozhraním na spojení přes sériový kabel, tudíž jsem si myslel, že by tento problém mohla vyřešit RS232->USB redukce.
Zakoupil jsem tuto: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24026

Ve Správci zařízení se redukce hlásí jako Prolific USB-to-Serial Comm Port. Momentálně ho mám na COM9, jestli v tom teda není problém. V programu MapSource po zapojení přístroj vůbec nenajde. Tak jsem myslel, že je to tím, že nerozeznává ty viruální COM porty. Nevím…

Prostě vůbec nevím, jak to rozchodit a jestli to vůbec lze.
Díky za rady

[quote] Profik123: Od Mounfieldu jsem si pořídil GPS navigaci Garmin eTrex Legend. Bohužel přístroj disponuje jen rozhraním na spojení přes sériový kabel, tudíž jsem si myslel, že by tento problém mohla vyřešit RS232->USB redukce.

Zakoupil jsem tuto: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24026

Ve Správci zařízení se redukce hlásí jako Prolific USB-to-Serial Comm Port. Momentálně ho mám na COM9, jestli v tom teda není problém. V programu MapSource po zapojení přístroj vůbec nenajde. Tak jsem myslel, že je to tím, že nerozeznává ty viruální COM porty. Nevím…

Prostě vůbec nevím, jak to rozchodit a jestli to vůbec lze.

Díky za rady

[/quote]

Používám taky redukci, jenom jiny typ a v pohodě. Nabízí ti Mapsource v seznamu portů i ten COM9?

A ještě jenom ujištění (může to být samozřejmost, ale taky nemusí, tak se raději ptám [;)]) Máš nastaven v GPS správný přenosový protokol "Garmin"?



Zkoušel jsem to přehodit i na COM1 a stejně to nenajde. Pokud jsem to jinak připojil na jiným PC přes originální COM port, tak to šlo, takže přístroj bude nastavený dobře.

[quote] Profik123:

Zkoušel jsem to přehodit i na COM1 a stejně to nenajde. Pokud jsem to jinak připojil na jiným PC přes originální COM port, tak to šlo, takže přístroj bude nastavený dobře.

[/quote]
Na COM1 to samozrejme chodit nemohlo, protoze doslo ke kolizi mezi fyzickym COM1 a virtualnim. Problem bude nejspis v prevodniku USB/COM, zdaleka ne vsechny tyto prevodniky s Garminem funguji (a nejen s Garminem). Odzkouseny je tento typ: http://www.gpsweb.cz/prevodnikusb.htm .

Hm. Asi to bude tím převodníkem no. Jinak fyzický COM port vůbec nemám, takže ke kolizi snad dojít nemohlo.

[quote] Profik123: Hm. Asi to bude tím převodníkem no. Jinak fyzický COM port vůbec nemám, takže ke kolizi snad dojít nemohlo. [/quote]

Podle obrázků a názvu to vypadá na ten samý převodník jako na GPSWebu, ne?

Zkus si ještě pohrát s těmi porty podle návodu na uvedené stránce, stáhnout novější ovladač nebo tak něco...

edit: Zkus nižší port jiný než 1. Hlavně aby u něj nebylo napsáno, že už je plný. Ona ta čísla asi taky souvisí s USB portem, do kterého to strčíš. Mě to přiřazuje v dvou různých USBčkách čísla 4 a 5 a Mapsource s oběma funguje.

Prevodnik z GPSWebu je Prolific, prevodnik z CzechComputeru je Cina.

Jenom mě překvapuje, že se hlásí jako "Prolific USB-to-Serial Comm Port", ale Číňani jsou asi dobří napodobovači, bohužel jen co se týče názvů a značek.

Tady kdyžtak ještě další ověřený a ne moc drahý převodník.... btw. taky se hlásí pod stejným názvem.

zdravim ja koupil tento kousek http://www.delock.com/produkte/gruppen/USB+Adapter/Konvertor_USB_20-COM_DB9_61460.html

a funguje mi spolehlive, virtualni port se nastavil na COM6 a i tak to jede, koupil jsem ho v CR normalne v kamennem obchode

predtim jsem mel nejaky cinsky smejd halsici se jako Prolific, co je v chipsetech pro tyto prevodniky pojem, ale nesel :( 

Ahoj,

ja si koupil v obchode takovy obycejny Manhattan za 300 a bezi to uplne v pohode. Port se mi meni - mel jsem COM19 a dneska COM21 ... coz mi nevadi, hlavne ze to frci :)

Je to tenhle http://www.manhattan-support.com/driver-usb-rs232.shtml 

Teď jsem se vrátil z obchodu a přinesl jsem si redukci na legenda Gembird UAS111 a prý to na to určitě bude šlapat a nešlape. Poraďte co s tím. Zatím to chce ovladače, které nemám.

Hmmm, tak se do toho obchodu zase vrať a řekni jim, ať ti laskavě dají to CD, které k tomu mělo být…

Ja mam tenhle:
http://www.nc.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=6621
A funguje bez problemu. Pouze bacha na ovladace, jsou na malem CD, takze kdo ma jako ja notebook se slot mechanikou ma smulu. Lze je ale stahnout z netu, nebo muzu poslat mailem.

Koupil jsem tuto redukci http://www.okcomputers.cz/redukce-usb-rs232-serial-com-port-usb11/d-49559/ hlásí se jako Prolific (netuším,zda to bude čína či nikoliv) a nemůžu ji rozběhat.
V Mapsource, kliknu na "najít zařízení", na chvíli se objeví eTrex Legend i se správným číslem portu a nakonec se to stejně nepřipojí a nahlásí, že zařízení nelze najít.
Skutečně některý redukce vůbec neběhají a nebo je nějak možný si pohrát s nastavením ve Win nebo v Biosu a rozběhat to?
Dík za radu.

Zdravim,
taky pridam svou trosku do mlyna…

Ja mam pro legenda tetno adapter: http://www.netfox.cz/eshop/default.asp?cls=stoitem&stiid=64369 - funguje bez problemu.

I u této redukce píše člověk v diskuzi pod výrobkem, že mu normálně s GPS funguje, i když tedy neuvádí s jakou konkrétní GPS, tak by mě právě zajímalo, zda to je jen o nastavení, nebo prostě toto na svým notebooku nerozběhám.
Hlavně mě mate, že se název zařízení zobrazí a pak stejně chybová hláška.

U me to probihalo takto:

zapojil jsem Legenda do dat. kabelu -> dat. kabel do redukce -> redukci do usb .. nainstalova se novy HW (Profilic USB-to-Serial Comm Port (19)) … spustil jsem MapSource … a pri odesilani dat do GPS mi to Legenda najde na tom portum Com 19 …

V baleni k redukci bylo i miniCD s ovladaci - ale to jsem nemusel pouzit. Jako OS mam WinVista Home Premium.

Ted jsem ten adapter zkousel - a Win ho vidi, aniz bych do nej zapojil neco dalsiho (ve spravci zarizeni).

Mě to redukci taky vidí i bez připojení dalšího zařízení, ale když Garmina připojím a v Mapsource hledám, tak ho to nenajde.

Nemáš v Nastavení -> Přenos zaškrtlé okénko "Ignorovat zařízení Garmin v sériových portech" ?

Mám tam zaškrtlou volbu "vyhledat zařízení Garmin v násl. sériovém portu" - zvoleno "automaticky"