Od Mounfieldu jsem si pořídil GPS navigaci Garmin eTrex Legend. Bohužel přístroj disponuje jen rozhraním na spojení přes sériový kabel, tudíž jsem si myslel, že by tento problém mohla vyřešit RS232->USB redukce.
Zakoupil jsem tuto: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24026
Ve Správci zařízení se redukce hlásí jako Prolific USB-to-Serial Comm Port. Momentálně ho mám na COM9, jestli v tom teda není problém. V programu MapSource po zapojení přístroj vůbec nenajde. Tak jsem myslel, že je to tím, že nerozeznává ty viruální COM porty. Nevím…
Prostě vůbec nevím, jak to rozchodit a jestli to vůbec lze.
Díky za rady
[quote] Profik123: Od Mounfieldu jsem si pořídil GPS navigaci Garmin eTrex Legend. Bohužel přístroj disponuje jen rozhraním na spojení přes sériový kabel, tudíž jsem si myslel, že by tento problém mohla vyřešit RS232->USB redukce.
Zakoupil jsem tuto: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24026
Ve Správci zařízení se redukce hlásí jako Prolific USB-to-Serial Comm Port. Momentálně ho mám na COM9, jestli v tom teda není problém. V programu MapSource po zapojení přístroj vůbec nenajde. Tak jsem myslel, že je to tím, že nerozeznává ty viruální COM porty. Nevím…
Prostě vůbec nevím, jak to rozchodit a jestli to vůbec lze.
Díky za rady
[/quote]
Používám taky redukci, jenom jiny typ a v pohodě. Nabízí ti Mapsource v seznamu portů i ten COM9?
A ještě jenom ujištění (může to být samozřejmost, ale taky nemusí, tak se raději ptám [;)]) Máš nastaven v GPS správný přenosový protokol "Garmin"?
Zkoušel jsem to přehodit i na COM1 a stejně to nenajde. Pokud jsem to jinak připojil na jiným PC přes originální COM port, tak to šlo, takže přístroj bude nastavený dobře.
[quote] Profik123:
Zkoušel jsem to přehodit i na COM1 a stejně to nenajde. Pokud jsem to jinak připojil na jiným PC přes originální COM port, tak to šlo, takže přístroj bude nastavený dobře.
[/quote]
Na COM1 to samozrejme chodit nemohlo, protoze doslo ke kolizi mezi fyzickym COM1 a virtualnim. Problem bude nejspis v prevodniku USB/COM, zdaleka ne vsechny tyto prevodniky s Garminem funguji (a nejen s Garminem). Odzkouseny je tento typ: http://www.gpsweb.cz/prevodnikusb.htm .
Hm. Asi to bude tím převodníkem no. Jinak fyzický COM port vůbec nemám, takže ke kolizi snad dojít nemohlo.
[quote] Profik123: Hm. Asi to bude tím převodníkem no. Jinak fyzický COM port vůbec nemám, takže ke kolizi snad dojít nemohlo. [/quote]
Podle obrázků a názvu to vypadá na ten samý převodník jako na GPSWebu, ne?
Zkus si ještě pohrát s těmi porty podle návodu na uvedené stránce, stáhnout novější ovladač nebo tak něco...
edit: Zkus nižší port jiný než 1. Hlavně aby u něj nebylo napsáno, že už je plný. Ona ta čísla asi taky souvisí s USB portem, do kterého to strčíš. Mě to přiřazuje v dvou různých USBčkách čísla 4 a 5 a Mapsource s oběma funguje.
Prevodnik z GPSWebu je Prolific, prevodnik z CzechComputeru je Cina.
Jenom mě překvapuje, že se hlásí jako "Prolific USB-to-Serial Comm Port", ale Číňani jsou asi dobří napodobovači, bohužel jen co se týče názvů a značek.
Tady kdyžtak ještě další ověřený a ne moc drahý převodník.... btw. taky se hlásí pod stejným názvem.
zdravim ja koupil tento kousek http://www.delock.com/produkte/gruppen/USB+Adapter/Konvertor_USB_20-COM_DB9_61460.html
a funguje mi spolehlive, virtualni port se nastavil na COM6 a i tak to jede, koupil jsem ho v CR normalne v kamennem obchode
predtim jsem mel nejaky cinsky smejd halsici se jako Prolific, co je v chipsetech pro tyto prevodniky pojem, ale nesel :(
Ahoj,
ja si koupil v obchode takovy obycejny Manhattan za 300 a bezi to uplne v pohode. Port se mi meni - mel jsem COM19 a dneska COM21 ... coz mi nevadi, hlavne ze to frci :)
Je to tenhle http://www.manhattan-support.com/driver-usb-rs232.shtml
Teď jsem se vrátil z obchodu a přinesl jsem si redukci na legenda Gembird UAS111 a prý to na to určitě bude šlapat a nešlape. Poraďte co s tím. Zatím to chce ovladače, které nemám.
Hmmm, tak se do toho obchodu zase vrať a řekni jim, ať ti laskavě dají to CD, které k tomu mělo být…
Ja mam tenhle:
http://www.nc.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=6621
A funguje bez problemu. Pouze bacha na ovladace, jsou na malem CD, takze kdo ma jako ja notebook se slot mechanikou ma smulu. Lze je ale stahnout z netu, nebo muzu poslat mailem.
Koupil jsem tuto redukci http://www.okcomputers.cz/redukce-usb-rs232-serial-com-port-usb11/d-49559/ hlásí se jako Prolific (netuším,zda to bude čína či nikoliv) a nemůžu ji rozběhat.
V Mapsource, kliknu na "najít zařízení", na chvíli se objeví eTrex Legend i se správným číslem portu a nakonec se to stejně nepřipojí a nahlásí, že zařízení nelze najít.
Skutečně některý redukce vůbec neběhají a nebo je nějak možný si pohrát s nastavením ve Win nebo v Biosu a rozběhat to?
Dík za radu.
Zdravim,
taky pridam svou trosku do mlyna…
Ja mam pro legenda tetno adapter: http://www.netfox.cz/eshop/default.asp?cls=stoitem&stiid=64369 - funguje bez problemu.
I u této redukce píše člověk v diskuzi pod výrobkem, že mu normálně s GPS funguje, i když tedy neuvádí s jakou konkrétní GPS, tak by mě právě zajímalo, zda to je jen o nastavení, nebo prostě toto na svým notebooku nerozběhám.
Hlavně mě mate, že se název zařízení zobrazí a pak stejně chybová hláška.
U me to probihalo takto:
zapojil jsem Legenda do dat. kabelu -> dat. kabel do redukce -> redukci do usb .. nainstalova se novy HW (Profilic USB-to-Serial Comm Port (19)) … spustil jsem MapSource … a pri odesilani dat do GPS mi to Legenda najde na tom portum Com 19 …
V baleni k redukci bylo i miniCD s ovladaci - ale to jsem nemusel pouzit. Jako OS mam WinVista Home Premium.
Ted jsem ten adapter zkousel - a Win ho vidi, aniz bych do nej zapojil neco dalsiho (ve spravci zarizeni).
Mě to redukci taky vidí i bez připojení dalšího zařízení, ale když Garmina připojím a v Mapsource hledám, tak ho to nenajde.
Nemáš v Nastavení -> Přenos zaškrtlé okénko "Ignorovat zařízení Garmin v sériových portech" ?
Mám tam zaškrtlou volbu "vyhledat zařízení Garmin v násl. sériovém portu" - zvoleno "automaticky"