GPS pro (téměř) všechny MOBILNÍ TELEFONY

Recenze? Reklama? Rozhodne Radikalni, Racionalni, Rentabilni Reseni!

Vážení kolegové! Jsem zde nový (členem GC komunity “teprve” od 30. ledna 2006), ale přesto mám pro Vás snad zajímavé řešení, jak levně používat systém GPS. Nemyslím tím jen pro účely GC, ale i pro sport a volný čas všeobecně (turistika a cykloturistika, běh a lyžování, bruslení a třeba i venčení psa :slight_smile: ).

Sepsal jsem článek, který by měl (během příštích dnů, nemachruji, jen z toho mám radost) vyjít na iDNES v rubrice MOBIL.CZ, ale Vy si zasloužíte ty informace dříve! O programech GETrack a odGPS pro nejen chytre telefony (smartphone) s OS Symbian se dočtete na mých stránkách.

Když někomu pomůžu k levné GPSce, budu rád, pokud Vás to nezajímá, divím se, že jste se dočetli až sem!

Mimochodem - pomocí JAVA aplikace Opera Mini ™ se lze (což asi většina ví a používá) přihlásit i na GC.COM ke svému účtu a zapsat návštěvu - logování cestou vlakem při návratu z lovu :-), dokonce tak hledám poklady v blízkém okolí a přenos dat (přes GPRS) není nijak vysoký díky možnosti vypnout obrázky v prohlížeči, takže si vystačíte jen s mobilním telefonem (o volání nemluvím, k tomu ho teď skoro nepoužívám)!

Díky a lovu zdar TEA_CR (lovící jen s BT GPS modulem, Nokií 6021 a JAVA programem GETrack).

Cau

mam telefon Nokia 6310i. Ako mi mozes pomoct?

Dik.

nenasel jsem odvahu zeptat se tahkle primo, ale… mam 6230 a stejny problem jako drevokocur..;o))))))

Sorry, ale jaksi jsem se z tveho prispevku nedozvedel nic noveho. Vubec nic jsi nerekl o tom programu, jen to, ze ti vyjde clanek. Bude mi to fungovat na Motorole V3 RAZR? I kdyz jo, kde vezmu gps modul k mobilu? Bluetooth? Na to mam PDA.

EDIT: sorry, odkazujes na sve stranky kde to popisujes :)) omlouvam se

Je dobre vedet, ze to existuje, ale uprimne receno nevim, jak by to melo pomoct nekomu, kdo uz GPSku ma. A to jsou tady asi vsichni (az na Pitra :slight_smile: ).

No tak programy to jsou celkem pekný, ale já bych potřeboval nějakej java program co bude spolupracovat s integrovanou GPS v telefonu (Siemens SXG75), tyhle aplikace podporujou jenom BT GPS :frowning:

Me by zase stacil program, ktery by na 6230i zobrazil textovy (ci lepe html) soubor libovolne velikosti. Ja to fakt nechapu - telefon umi prehrat mp3, video a ja nevim co jeste, ale pri pokusu o prohlizeni TEXTOVEHO souboru napise unknown format. Existuji Java Book readery ale s omezenou velikosti a opruzem pri nahravani do telefonu… Ja obcas tem vyvojarum fakt nerozumim :frowning:

Zrovna teď řeším podobný problém - můj starý dobrý telefon se pomalým krokem blíží ke svému konci a vyhlížím něco nového. Podmínka je jednoduchá - musí umět zobrazit pdf (no, minimálně txt, ale když já mám většinu zadání nacpaných právě do pdf). Kromě symbianových telefonů, WM Motoroly tu vlastně nic takového není, snad by se ale měl koncem měsíce objevit Siemens S68, který by měl mít pdf reader zabudovaný. Kapacita paměti 8MB by měla stačit na cca 70 - 80 zadání (v tiskovém náhledu, bez logů). A měl by stát jenom kolem 4k :-)))

Jen malickost, spousta novejsich telefonu vyuziva pametove karty, na coz je dobry pri vyberu nezapomenout… pak ma clovek k dispozici tolik pameti, kolik si koupi :] … ale za 4k… to teda hodne uspechu pri hledani …

HMM. muj siemens SK65 sice ma reader na pdf, ale pdf s popisem cache to nejak neni schopen otevrit:((((.

Tak SXG75ka má už integrovanej prorohlížeč .pdf .doc a .xls otevřu v tom všechno bez jakejchkoli převodů atd… prostě udělám soubor na PC a rovnou ho šoupnu do founu. Zatim jsem otevřel všechno, ale platí, čím větší soubor, tím déle se otevírá, hlavně .pdf soubory…

Nejde to vyřešit nějakým prográmkem v javě ? (jestli ne tak mě nepovažuj za blbce, smartphone nemám, protože je podle mě příliš velký luxus a přes operační systémy jsou tady PDAčka)

To je nemilé… :frowning:

pdf tvoříš pomocí čeho? Máš Distiller nebo nějaké pdffactory?

Ahoj, nemůžeš o tomto telefonu napsat něco více? V recenzích se chlubí, jak má GPS, ale o funkci nikdo nic nenapsal. Zajímal by mě hlavně praktický pohled, někoho, kdo to i používá :slight_smile:
Díky

jsem otviral primo popisy stazene z gc.com, prohlizec mi napsal, ze nastala chyba aplikace a dal se se mnou nebavil

jeje SXG75 ve stredu se pro nej jedu :-))))). Jaky je tam to gps?Jeste nikdo nic nenapsal o tom jak funguje.Je tam pry trial verze nejakyho softu navigacniho tak by me i zajimalo az vyprsi trial verze jak bude gps fungovat a co se bude zobrazovat??Jenom souradnice?Nebo nejaka zakladni mapa??Diky za nejaky poznatky k mobilu :slight_smile:

Prošel jsem spoustu recenzí a fotogalerií a nenašel jsem nic o tom gps. Bylo by dobré, kdyby měl alespoň “šipku” a možnost navigovat k zadanému bodu. Chtít po tom paměť na POI by asi bylo moc…

Těším se na minirecenzi :wink:

Nevim proc by to melo byt moc ? Podle mne k pouzivani te GPSky pujde pouzit (nebo tam bude jiz implementovana) nejaka JAVA aplikace a tudiz neni problem aby si ukladala WP a podobne.
Ja jsem zkousel BT GPS s Nokia 6230 a app odGPS a pouzitelne to bylo i sipka byla akorat obcas pri zadavani WP ta aplikace crashla, ale to predpokladam vyresi nejaka novejsi verze.

no tak ve stredu budu delat pokusy a ve ctvrtek zkusim napsat nejaky poznatky… ale spisovatelka moc nejsem :smiley:

jo tam ma byt java aplikace ale pry jenom trial verze a pak jedine koupit.Tak proto by me zajimalo co bude potom kdybych si nic zatim nekoupila.
Taky by bylo dobry kdyby sme si sem psali poznatky o tech java aplikacich a jmena a zdroje :wink: