Jak jednoduse transformovat 12v na 3 popr 1,5v?

Pro stažení ze 3V na 1.5 bych dal dvě Si diody do serie. Jinak nezapomeň k tomu stabiku dát kondíky, co nejblíž k vývodům. Oni tam nejsou pro srandu. Namalovaný to je v datasheetu.

Tak, tak. Ony ty kondiky tam nejsou kvuli nejakemu stridavemu proudu (to by se tam davala ponekud vetsi kapacita), ale kvuli tomu, aby se ten ten stabilizator sam o sobe nerozkmital. Proto take ty kondiky treba umistovat co nejblize vyvodum.