To víš Sólisto, brněnská enkláva má svého hrdinu a oddaně mu věří vše co jim řekne. On je za to sveze autem třeba po lese a je spokojenost na obou stranách. Přitom všichni vědí, že mají čest s podvodníkem, ale asi se mu to bojí říct.
Já na eventy moc nechodím a za svoji kariéru jsem byl asi na čtyřech, pěti a osobně žádného kačera neznám,
že krom mě a ještě jednoho kolegy (neznám nick) všichni pokyvovali hlavou a na způsob logování keší, který popírá veškerá pravidla GC nic neřekly!
Spíše to pro nás ostatní nebylo nic nového. Jak to dělají v Americe se občas probírá při různých příležitostech. A že přítomné kačerky nic neřekly ? No, oni nic neřekli ani kačeři, zřejmě z výše uvedeného důvodu. Prostě nic nového pod sluncem.
Není to osobní, je to tak nějak narážka na "MT-Jonea from Brno city in Czech Republic EU". Jinak jsem na FB docela často viděl, jak někteří brňáci umetají Joneovi cestu. Ozveš se proti němu a letíš ze skupiny.
Ale já to nekomentuju, já jen konstatoval že na rozdíl od Samotáře který je samotář, už jsme spoustu těch "informací" slyšeli a nebyl proto důvod sedět s otevřenou pusou a případně to znovu komentovat. Jsou kačeři kteří se do některých věcí musí navážet při libovolné příležitosti (a neustále rozpoutávají hysterické debaty) a pak další kteří si to řeknou jednou.
Spíše to pro nás ostatní nebylo nic nového. Jak to dělají v Americe se občas probírá při různých příležitostech. A že přítomné kačerky nic neřekly ? No, oni nic neřekli ani kačeři, zřejmě z výše uvedeného důvodu. Prostě nic nového pod sluncem.
A můžu vědět, proč jste mu tam tedy všichni šli dělat stafáž ?
BTW: omlouvám se za palec nahoru, ukliknul jsem se.
A ještě: prošel jsem si logy a nejbližší je mi ten Sólistův...
Arne myslíš , že je někdo hysterický, když upozorňuje na Joneovi podvody a to zdaleka ne jen v Americe? Na druhou stránku, chápu, že jsou lidi, kteří jsou rádi, když se o tom mlčí. Já se k těmto lidem řadit nechci.
Upřímně, mě se hned vybavilo několik vtipů a vždycky v tom figurovalo Brno. :D
Brno, jediný vtip, ve které se dá bydlet. :D
Brno? Brrr, no!
Brno, obydlená zatáčka před Vídní.
…
Sice OT, ale já musel (a už mě to svádělo i včera )
Jinak proti Brnu nic nemám, vždy mi tam líbilo. Jen mě baví, jak některým místním vadí tyhle hloupé vtipy.
A pokud by někdo chtěl, klidně mi to oplaťte nějakým vtipem na Prahu nebo můj domácí Žatec. Obojímu se rád zasměju a třeba o Žatci jsem i tři vtipy vymyslel a sám je šířím.
Jsou kačeři kteří se do některých věcí musí navážet při libovolné příležitosti (a neustále rozpoutávají hysterické debaty) a pak další kteří si to řeknou jednou.
Ale jo, zavání to jistou posedlostí, pořád vytahovat senzační zprávy Další Joneův podvod!, Známý podvodník Jonea se zase předvedl., Jonea opět dokázal, že je podvodník, atd., atd., atd.
Na druhé straně, podvádět může opakovaně ("To je prostě náš Pepa!"), kdežto říct se to může jen jednou?
Až z dalekého východu, myšleno Ostravy, jsem se vydal do Brna na ten event. Nějaké informace o tom jak Jonea hraje tuto hru jsem měl a krom toho slyšel hromadu historek. Spousta se ukázala jako pravda, některé spekulace se vyjasnily. Jeho povídání a následná debata byly zajímavé. Je to jen hra a každý si ji hraje jak uzná za vhodné, znělo z různých stran.
A geocaching má v podstatě dvě pravidla. A jedno z nich je, když jsi v logbooku tak máš právo se zapsat na internet. Nezáleží na tom, jak se nick do logbooku dostal. A tohle mu stačí. Že většina hráčů vidí tuhle hru spíše podle sportovních pravidel, tedy nejdříve trénuji, pak jdu na závod a když doběhnu tak prohlásím, zaběhl jsem Pražský maraton, je jiná věc. Tedy, domácí příprava, luštění mysterky/obchůzka multiny/odehrání whiga, nález keše a zalogování, Jemu stačí když se nějak objeví ve výsledkové listině a že byl poblíž cíle. Je to o úhlu pohledu a kdo co považuje za ten správný způsob hraní.
K té Americe. Podle jeho slov jeli 4 auta. První lovilo 1,5,9,…keš. Druhé 2,6,.. atd. Dělali to žabičkováním, což je v Americe doporučená metoda na tisícové traily. Všichni psali všechny všude. Někteří hráči si zapsali jen kde skutečně byli, většina všechno, protože projeli celou trasu trailu a byli v logbooku. Pro někoho je to podvod/nemorální/neetické, pro jiné přípustné.
Po tomto eventu jsem odcházel trochu smutný, když jsem viděl kam se hra posunula od svých začátku a co je dneska považováno za standard, na co se před léty pohlíželo negativně. Podle mě ne zrovna tím správným směrem. A že jeho způsob hraní slouží jako vzor pro některé hráče.
Podle jeho slov od června změnil svůj přístup ke geocachingu. Čas ukáže, co to v jeho případě znamená.
Padl dotaz i na to číslo 100000+ logů na internetu. Podle jeho slov zhruba polovinu keší je z trailu. Takže počet keší které držel v ruce nebo aspoň byl fyzicky na místě je odhadem číslo někde kolem téhle poloviny, blížící se odspodu. Zbytek jsou ty hromadné logy po trasách.
A geocaching má v podstatě dvě pravidla. A jedno z nich je, když jsi v logbooku tak máš právo se zapsat na internet. Nezáleží na tom, jak se nick do logbooku dostal…
Mě takhle nedávno napadlo udělat keš na téma geoodpad a to by byl odpaďák, do kterého bych naházel plastové figurky, na které bych napsal např. Jonea, Kotmel atd. Škoda, přes reviewera by to asi neprošlo.