Garmin dnes ohlásil inovované verze svých eTrexů, viz Introducing the eTrex® 20x and 30x Outdoor Handhelds
Ten odkaz je mrtvej ![]()
Me to jede. Krom krasozvastu jsem tam nasel zatim jen jedinou zmenu, a to ze to ma vice pameti, kterou ale hned zaplacnou prednahranou world mapou.
Zadne zminky o limitech, zadne zminky o navyseni vykonu CPU... nic vic mi nejak na stare rade nechybelo.
Mně ten odkaz stále funguje...
Kromě té paměti by to mělo mít i lepší displej, "add an all-new 2.2” sunlight readable high-resolution display"... A taky že jo, původní eTrexy mají rozlišení 176 x 220, kdežto tyhle nové 240 x 320.
Už je mají zařazeny i mezi ostatními:
Vzhledem k tomu, ze i ten stary displej je dost mozna nelepe citelny displej ze vsech Garminu, tak to nevidim jako vyznamny pokrok.
Netvrdím, že by to mělo být lepší :) Aby to nakonec ale nemělo nepříznivý dopad na rychlost vykreslování mapy atd. :huh:
No, vetsi rozliseni displeje vyzaduje rychlejsi procesor. A protoze stara verze si sama o sobe rychlejsi procesor zaslouzila, tak pokud neni ten procesor vyrazne rychlejsi (rozumnej nekolikrat!), bude to z blata do louze.
Lidi jak mažete nepotřebné keše u eTrexe 30 ? u Visty to šlo jednoduše, ale tady se s tím trápím už pár dní a ne a ne na to přijít.
Přes BaseCamp, a nebo ve složce Garmin/GPX, ale tam jsou místo názvů kódy.
Nechápu z čeho jsou tak “excited to announce”…starý navigace ![]()
Nemůžu si pomoct, ale je vidět, že Garmin a Groundspeak se fakt fest nepohodli. To co ještě normálně podporovalo veškeré vychytávky pro geocaching u Garmina už dnes nefunguje ani omylem, a navíc si snad dělají naschvály. Např. v návodu u GPS není ani sebemenší zmínka o www.geocaching.com natož aby byly ty původní "dobré" vychytávky ještě vylepšeny. Ony tam nejsou pro jistotu ani ty staré!! A to platí jak o navigacích tak o MS či teď nových BM.
Co konkrétně tam není? Mám o600 a krom wheriga je tam Geocaching normálně funkční…
A proč by mela byt v manuálu zmínka o webu Geocaching.com? Jde o manuál k přístroji ne k cizímu webu. V manuálu k o600 je popsána funkce Schránky s poklady a zcela logicky tam je zmíněn opencaching.com který patří Garminu.
Když jsem kouknul na web co tu je psany v prvním prispevku tak je tam Geocaching také několikrát zmíněný.
Hehe, mají v tom ale docela chaos, viz přímo stránka samotného eTrex 20x "...eTrex 20x supports geocaching GPX files for downloading geocaches and details straight to your unit. Visit Geocaching.com..." :) Nejdřív odkaz na Opencaching, a pak najednou na Geocaching :D
Zdravím pánové. Nechci možná zbytečně zakládat nové téma a tak to zkusím tady. Uvažuji, že bych si koupil navigaci Garmin Etrex 30.
Mám už něco přes 300 kešek nalezených s mobilem. Používám c:geo a občas Locus. K navigaci ke kešce používám GPS status (radar). Co mi na tom mobilu vadí a co mě štve je to, že v lese je to dost nepřesné a i když najdu kešku, radar ukazuje, že jsem od místa 8m a někdy i více. Když se začnu pomalu blížit ke kešce, radar přestane ukazovat, ja to místo pomalu přejdu, radar se za chvilku rozběhne a ukáže, že už jsem za tím místem. Vracím se a je to stejné. No prostě mi to v lese líta a já tam taky lítám z místa na místo. A to nejen v lese ale i v městě. Bude to s tou Exrex 30 lepší? Bude mě pořád navigovat ke kešce i když půjdu pomalu?
To, jak Ti lítá šipka a přesnost GPS často není přístrojem, ale kvalitou signálu a terénem, kde se pohybuješ.
Výhody GPS jsou především v odolnosti, nepromokavosti a výměnných bateriích.
No to já vím jaké jsou výhody u turistické navigace vůči mobilu. Mě jde o to, jestli u té navigace kterou bych chtěl, mi bude v lese taky signál lítat a já se za ním bud honit. :( Podle toho co píšeš, tak si moc nepomůžu?
Záleží na tom, jaký máš aktuálně mobil (a jakou má navigaci) a jakou GPS si koupíš.
Pokud chceš mít jistotu, že je navigace opravdu přesná, tak jdi do modelů s HELIX anténou, tedy GPSmap 62 a 64.
Mobil mám LG G2 a podle infa má i glonass. Používám c:geo a k němu GPS Status. A někdy i Locus Pro. Jsem s tím celkem spokojen ale v tom lese... No nic moc, tam mi to dost líta a to mě štve. Sice jsem našel vše, ale to jsem musel prohledat velké okolí. Tak si říkám si, že bych chtěl zkustit turistickou navigaci jestli to bude s ní lepší, přesnější a tedy rychlejší. Dělají to i turistické navigace, např, eTrexe 30 o které uvažuji, že si koupím, že v lese mají taky problém se signálem? Ty navigace GPSmap 62 a 64 se mi zdají už moc drahé.
Osobně se domnívám, že nejlepší je domluvit se s někým, kdo v okolí ten přístroj má a podívat se na to, jak se chová.
Já mám Oregon 600 a na GPSmap 60CSx bylo obecně s přesností větší spolehnutí.
On, bohužel, není zase až tak veliký výběr :-(