Software pro PDA na Windows mobile

Zdravím. Má někdo doporučení pro vhodnou mapu pro geocascing do PDA na Windows mobile + vhodý software pro vyhledávání a filtraci např. cache v nejbližším okolí? Díky.

Zkus tohle http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm, nějaký čas jsem to používal než jsem se rozhodnul koupit Garmina. Umí to stahovat popisy keší z GC a ukládat to do seznamu např. dle lokality. Je to freeware a v CZ.
Alternativa ja BeeLine GPS, ale ta je myslím placená :slight_smile:

Nebo zkus tohle http://wiki.geocaching.cz/wiki/Software_pro_geocaching#Aplikace_pro_PDA

Doporučuju začít odshora :wink:

Já osobně teda rovnou doporučím Gatecacher: http://www.gateway.dds.nl/gatecacher/ , když jsou updaty, do druhého dne je venku nová verze, umí vyhledávat celkem fajn, používá fotomapu atd… Jinak je i v češtině :slight_smile:

Já si teď oblíbil SMARTMAPS ,kompletně český program pro turistiku s možností importu .GPX rovnou z Geocaching.com a i se záznamem trasy pro cyklisty…jen jsem musel hlouběji sáhnout do kapsy pro 2490,-kč

Jinak ještě můžu doporučit GEOSCOUT, ve správě keší nemá konkurenci a stojí 20 liber.

Jak vidíš, co člověk, to jiný názor.

Luděk jako autor říci nemůže, já ale ano.

PocketDrake je nejlepší řešení pro Geocaching na Windows Mobile. Dlouho jsem používal GCZII, ale oproti PocketDrake je to jako ořezávátko na tužky :slight_smile:

Pokud jsi šikovnější, tak jsi také schopen předpřipravit si offline mapy doma. To je jediná slabina, ale mapy má snad jen SmartMaps (ten je ale placený a na geocaching nouzový neb nic krom navádění na keš neumí).

Áno, výroba mapy pre PocketDrake je na prvý pohľad trochu komplikovaná, autor to neurobil "user friendly", ale v konečnom dôsledku to nie je nič zložité: http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=7&thread_id=19690

No tak špatné to zase není. Můžu si nastavit keše do kategorií podle typu. Zobrazí kompletní listing keše i s logy včetně nápovědy, která je psaná pozpátku (výborný nápad :slight_smile: )
Jen co mi opravdu chybí je zalogování nálezu,…ale snad v budoucí verzi se dočkám.

Já používám PocketDrake. Vyzkoušel jsem již i jiné ale PocketDrake je nejlepší. Mapy chystám pomocéí GeoKuk a není to žáddný problém.

xheretic: tak to pardon :slight_smile: Osobně mám také zakoupen SmartMaps, ale na geocaching jsm ho zkoušel jen z počátku. Možná jsem spoustu fíčur přehlédl :slight_smile:

Ikonky ale neumí pořád že? Jen ty jednobarevné vlaječky pro Waypoint.

GCzII, Beeline, PocketDrake + CacheList v google Chromu, OziExplorer…

Chce to zkoušet a vybírat :wink:

Ja jsem volil mezi Geoscoutem (cena 20 liber) a PocketDrake (zadarmo,ale bez PM je v terenu nepouzitelny). Nakonec jsem zustal u Geoscouta (neni nejrychlejsi, ale je nejvic propracovany a hlavne, je plne pouzitelny v terenu - lze stahnou cokoliv co clovek zrovna potrebuje). PocketDrake ma asi budoucnost, ale furt to neni ono (zejmena, pokud nechces byt PM).

Zvlastni je, ze v sekci pro PDA neni zminen klasicky GeocachingLive. Offline mapy OSM jde stahnout z netu (i kdyz ne tak podrobne do 50m).
Jinak PocketDrake ma mj. vyhodu v zobrazovani fotek z listingu.

Osobně používám GCzII (bohužel v současné době nestajue logy keší). Dřív byl upgrade vždy do několika dnů a teď to nějak trvá. A na mapy doplněk od českého autora GCzII Tool (GCzII Tool - geoSheep). S touto kombinací si bohatě vystačím, doma si připravím seznamy keší v GCzII a GCzII Tool umí tyto seznamy načíst a pak se nechají stáhnou různé mapy v různých měřítkách (Google, Cykloserver, Bing, OpenStreetMap, atd, asi 7 druhů). Mapy se také nechají stáhnou dopředu třeba přes wi-fi. Na mapě se zobrazují keše, případně WP a jde zobrazit i krátký popis. Když si nataháš potřebné mapy, jde to použít i jako jednoduchá navigace (používám to při cestách na kole, sleduje to aktuální pozici na mapě, samozřejmě to nevyhledá trasu, to musím určit sám). PocketDrake jsem také zkoušel, má různé věci, které bych uvítal, bohužel mi na mém telefonu (Gigabyte GSmart S 1205) nefunguje jak by měl a také příprava a správa keší mi připadá složitější než v GCzII. GCzII umí zobrazit vše potřebné (listing vč.obrázků, hint, WP, logy, směr), jen ne ty mapy.
EDIT 15.9.2011
Tak jsem si nainstaloval novou verzi PocketDrake a ta, jak se zdá, šlape už na mém telefonu jak má a začíná se mi ta potvůrka líbit čím dál tím víc. Zvykám si na ovládání, které je odlišné od GCzII. Teď se budu zabývat offline mapami, ale co jsem zkoušel umí toho o hodně víc než to, co jsem popisoval výše. Zdá se, že bude vyhovovat víc než GCzII, takže díky autorovi a přesouvám se do pročítání fóra o PD :slight_smile:

K PocketDrake - řekl bych, že překopírování databáze z GeoGetu na dvě kliknutí myší moc složité není. Podobně i aktualizace GG po návratu domů

Umí :slight_smile:
Tady je důkaz hned na prvním obrázku: http://www.geomanie.cz/2009/04/24/geocaching-a-smartmaps/

Zdravím,potřebuji poradit.Na WM 6,1 sháním program který by mi při jízdě ukazoval na mapě online, keše.A samozřejmě navigoval a ukazoval listingy.Poradte dík

Tak si přečti co se píše v tohle vlákně od začátku. Co chceš víc?

Na druhou stranu je spousta věcí, které v GCzII jsou a v PocketDrake ne. Např. kompletní podpora trackables a smajlíková klávesnice na logy ;).

Pocket Drake funguje výborně,ale pořád to není ono.Telefon mám proto abych si doma nemusel nic připravovat.Od toho mám Garmina.Prostě jedu do např.do Prahy a na displeji mi aktivně nabíhají keše aniž bych musel něco stahovat.Doufám že se mi podaří přehrát WM na Android.Cgeo by mi to splnilo.