Summit caching aneb soutěž nejen pro cachery radioamatéry. Návrh k projednání...

Taky tu mám něco vhodné:

LI-026 Javorník  - GCWRC3

LI-003 Smrk - GCYDYA

a keška je i na Ještědu LI-010  

No, takhle je to naprosto super! Děkuji moc.

JC-059=GCWRBF Vysoky kamen

Ještě přidávám ty, které byly na první stránce a nebyly dostatečně značené:

OK1IN:
OK/ST-073 - 413m - 1 point = GCE832

HANYZ:
OK/PA-016 - 613m - 4 points = GCX4FM
OK/PA-020 - 601m - 4 points = GCX6ME
OK/PA-008 - 714m - 6 points = GCYPXX

MITÁK:
OK/JM-008 - 590m - 2 points = GCPTGG

Vytvořil jsem ještě jeden neveřejný (nezobrazuje se u kešek) sdílený (můžete si ho prohlídnout) bookmark, kde jsou dotyčné kešky řazené podle SOTA kódu, ale neobsahují lokátor, který je pro mě irelevantní:

 Summit Caching (SOTA) bookmark list

Ještě něco:

US-062 = Strizovicky vrch by radeko (GC11Q7J)

US-031 = Go to Varhost by Jarys (GCYAKF)

US-024 = Decinsky Sneznik by ivosak (GCZ6W7)

Ahoj Mikaku, ty jsi mi to zjednodušil. Právě jsem chtěl své tři ( zatím) kopečky někam doplnit. A vida už tam jsou. Díky.

Honza.cz 

Klíčník archivoval svoji keš Babí Lom 1 (GCJPK5) = OK/JM-011 - 562m - 2 points 

Nicméně co by DOSLOVA kamenem dohodil je od této keše umístěna finálovka jeho jiné keše Lelkovadlo (GCYGMT), takže stačí přehodit bookmark, já už jsem to ve svém listu provedl.

Hanýz je skromný, ani se nepochlubí chlapec [;)]

GC12MC6 = Hůrka 546 m.n.m.  = OK/PA-024 - 546m - 2 points

Ahoj Mitáku, právě jsem se chtěl pochlubit. Chodím ještě do práce a nemám čas jako někteří co lezou v noci na Hůrku, kde celkem vzato není nic k vidění. [:P]

 Já se jim divím.

Jak to vypadá s organizací diplomu? Kam se budou posílat data k vyhodnocení? Nejlepší by bylo tady na gc.cz.

Ještě k tomu nicku: jako zelenáč jsem těsně před odjezdem na dovolenou tam plácnul něco co prošlo. A tady než jsem zjistil jak to je s účtem a E-mailem tak jsem použil  druhý nick. Honza.cz = Hanyz. Ještě dotaz: již to tady bylo, jak změnit jméno na gc.com? Někde padlo, že ID zůstává při změně jména. Nebo je  nutno opravdu vše přelogovat? 

Dobrá tedy, honzotečkacézet, ale můžu ti dál říkat Hanýz, ne ? [;)] Vyhodnocení k diplomu se bude posílat Poníkovi, ale až příští rok po uzavření tohoto období, doufejme, že na to chudák najde čas a prostředky. Zatím si vedeš svoji statistiku sám.

Nickname si změnit bohužel nemůžeš, jedině založit nový a vše znovu zalogovat. Dřív šlo změnit nickname pod stejným ID, ale pak to zrušili.

Slyším raději na Hanýze, tak mi říkají kamarádi již 45 let. Škoda, že  má  geokariera  je pod jinýn nickem.

Přemýšlel někdo jak přidat do GSAKu např. hodnocení SOTA? Aspoň kam uložit příznak pro třídění. Je tam nějaká vhodná položka? Abych jednoduše  vytřídil SOTA kešky. 

Tom si nepřeje, aby se z jeho kešemi něco takového hrálo, nedal k tomu svolení a nemá zájem nějak zvyšovat návštěvnost na lokalitě.

Proto odemne viditelný bookmark nedostane…

To samozřejmě, tuto aktivitu hází do jiného světla a tak majitelé keší kterým to vadí…ať již z důvodu častější údržby, ochrany přírody nebo jen pro to, že si na jejich keších chce někdo soutěžit o body by mě mohli kontaktovat…nebo teda lépe já je? Nevím, jsou věci kterým nerozumím…ale tento návrh byl jen k projednání a ke zjištění zájmu…takže zatím jsem další práce na veřejném bookmarku raději zastavil…opravdu nemám zájem poslouchat řeči, že si honím triko na něčích pracně založených keších,či dávat důvod k jejich archivaci.

Takže další slovo do pranice.....měli by být do vyhodnocení započítávány všechny cache na SOTA kopcích? Nebo jen ty co si to jejich majitelé přejou (např by si k listingu dali Summit caching logo)?  Nebo je to všechno špatně a mělo by být jinak?   

Víš, co si o tom na plnou hubu myslím ? Tak to si radši ani nepřej slyšet [;)] Pan Klíčník by si měl uvědomit, že Babí Lom není v jeho osobním vlastnictví. Pokud jen kvůli tomuto bookmarku archivoval Babí Lom 1, tak ať to klidně udělá i u Lelkovadla [:@] Z jeho (resp. jakéhokoliv podobně "postiženého" vlastníka cache) pohledu je geocacher lovící SOTA cache pořád jen geocacher. Pochybuju, že to jakkoliv zvýší návštěvnost, už jen kvůli zjevně nízkému počtu návštěvníků tohoto vlákna. "Honění trika na něčích pracně založených keších" ??? pokud si tohle někdo myslí, tak je to vůl. Je to jen minoritní hra pár lidí, co se rádi projdou.

Osobně si myslím, že započítávat do této hry si každý může to co uzná za vhodné a co mu ty jakožto autor konceptu schválíš. Groundspeak naštěstí nedovoluje vlastníkům keší mazat bookmarky u jejich kešek - takže keš může být zařazena v jakémkoliv. Někdy mám pocit, že by si některé keše BOHUŽEL zasloužily být zařazeny v bookmarku "Keše postižené malicherností" [:(]

 

 

já jsem zelenáč, a hledání jsem propadl. Proto si dovolím jen takovou poznámku....některé vrcholy leží nejen v chráněné lokalitě, oblasti, ale i národním parku a to rovnou v první zóně....to při SOTA a geocachingu nevadi?

díky za odpovědi[:P] 

David 

Pokud jsem se do tebe někde navážel kvůli tomu, žes zakládal keše postupně, tak jsem to myslel ironicky, na Babecu jsem byl dvakrát, poprvé sám a podruhé s Lucou, Darkem a ještě dvěma mudlama - cítil jsem se jako hrdý průvodce, který všechno zná, všude byl a od všeho má klíče, takže té návštěvy samozřejmě nelituju, spíš naopak.

Informování vlastníků keší je samozřejmě slušnost, nicméně, pokud by těch SOTA keší byl opravdu plný počet (tj. víc než 800), tak by to bylo asi individuálně nemožné, proto bookmark ve svém záhlaví vysvětluje co a jak. JE TO OBYČEJNÝ BOOKMARK - stejně tak jako moje drive-in keše nebo keše pro turisty v Brně, tvoje long-walk keše a všechny jiné bookmarky. Některé keše jsou u cest, některé u kostelů, některé na kopcích atd. Opravdu pochubuju o tom, že by tě to mělo nějak moc tankovat, že si pár (ano pár) lidí bude vést notýsek, že navšívili nějaké keše na kopcích a vlastníkovi nesdělili nic o tom, že si kromě běžného nálezu zapíšou ještě SOTA bod.

To jestli je nějaká keš na chráněném místě, kde nemá co dělat samozřejmě nemá vůbec co dělat s touto debatou a měla by být odstraněna (i když je podezřelé, že byla vůbec publikována), o tom žádný spor vést nemusíme.

Pokud by ses opravdu rozhodl pokračovat v archivování svých kešek, tak je budou nahrazovat nové, třeba i já se přidám. Babí Lom je zatím obsazený celkem slušně, takže ještě není důvod.

Nenavážím se do nikoho nikdy bezdůvodně. Konkrétně v tvém případě mívám pocit, že se občas snažíš imitovat nějakou mravnostní policii. Na druhou stranu si zase někdy říkám, že se určitě pletu (viz např. tvůj log na keši Seeking Nirvana). Taky nesouhlasím s tvým známým (a podle mého názoru hodně ješitným) názorem, že rozrůstání počtu geocacherů vede nutně do pekel. Skoro to vypadá, jako kdyby ti ostatní ukradli tvoji oblíbenou hračku z dob, kdy bylo v Brně geocacherů, že by je na prstech jedné ruky spočítal. Myslím, že se k tomu stavíš zbytečně negativně. Nicméně toto se mě nijak přímo netýká a je to pouhé moje irelevantní vyjádření k tvým názorům, do kterých mi nic není, že ? Toš tak...

Reviewer (to znamená člověk, který schvaluje uložení keše, v našem případě Haggaeus a Igi) pomocí mapy kontroluje, zda keš neleží v chráněné oblasti a pokud ano, tak ji nepovolí a taková keš vůbec nevznikne.

 

[quote] Tom Klíčník: Na svou chatrnou obhajobu jenom dodám, že před několika lety byl geocaching nemasovou zábavou a většina geocacherů byla nějakým způsobem spjata s přírodou a nechovali se v ní jako prasata.
[/quote]

Ano, přesně, to je ono: Kde bereš tu jistotu, že se dnes v "době poklíčníkovské" geocacheři v přírodě chovají jako prasata ?