Vlastní GeoRazítko

Nekdo, kdo již máte zkušenosti…kde v Praze si nechat udělat vlastní razítko do logbooků ? Je to totiž super tak si chceme nechat také vlastní vytvořit, narazil jsem na spousty firem, ale chchc ise nejprve zeptat tady, máte-li nějaký pražský tip.

Díky

Razítko už má kde kdo. Což takhle samolepku s hologramem a zabudovaným biometrickým čipem?

Tak třeba tady. Kompletně vyřízeno přes internet. Od návrhu, po dodávku až do domu.

Jak se jmenuje firma jsem zapomněl, ale je to v Rytířské ulici blízko Uhelňáku. Dáš tam návrh třeba na flešce nebo i vytištěný a oni Ti za chvilku přinesou náhled, schválíš nebo si řekneš větší či menší a asi za tři dny to máš ve strojku jaký si vybereš - mají různé typy a velikosti.

Rytířská je celkom dobrá, dalšia firma je napr. v OD Kotva na prízemí.

Ja si ho nechal vyrobit pres www.razitko.cz

Pres internet jsem si ho nadefinoval, vybral si velikost a pak jsem si ho vyzvedl v pobocce, kterou jsem si vybral.

Mě by zajímalo, jestli na Trodat Printy Line velikosti 26x9mm jde umístit logo nebo je pouze textové. Nikde jsem tuto informaci nenašel, ale on-line návrhář na razitka.cz mi umožňuje logo vložit… Tak nevím.

Iste, guma sa na to lepi a spravia ti aku si zadas. To info kolko riadkov textu je pre nejaky default font.

Tiez zrovna riesim razitko, ked uz som Lucinke slubil, ze nabuduce budem mat a uvazujem o tomto:

Mobile Marker

Ma s tym niekto skusenosti?

presne tohle razitko pouziva minimalne Mala Havranice a Adp. pokud vim, k naproste spokojenosti.

jojo, presne tak, mam ho v kapse porad, i kdyz v posledni dobe nevim proc, kdyz na cache moc nechodim.

no prece protoze je pro doktory na cestach :)) cesta do prace se taky pocita. a co teprve Tour de OBI :slight_smile:

Hlavne ked sa treba predierat do kopca cez zihlavu a nakoniec pri cache najdes “nejakych ludi” ;]

..taky mám tento typ a jsem s ním spokojený. Je perfektně skladné a nezabere v kapse skoro žádné místo. Než jsem se ho naučil používat tak mi to chvilku trvalo a měl jsem trochu černé prsty ale teď už vím jak na to.

Na logováíní mám raději logbooky s pevnými deskami :slight_smile:

Tak jsem si ten Mobile Marker objednal u Pallase s osobním odběrem… doufám, že si ho budu moci vyzvednout a hned někde použít :slight_smile:

Věřím, že je to fajn razítko. Taky jsem nám ho chtěl hned objednat. Narazil jsem ale na zajímavý problém. První výrobce mi odepsal:

"Bohužel nastal problém, protože předloha je v rozlišení 72 dpi, k výrobě používám 600 dpi, černobílá. Rozměr 47x18 mm je technický, výrobní je 45x16 mm. Ideální by byla předloha ve vektorech."

Nechal jsem je být (dpi je přece problém tisku, ne bitmapové předlohy, že jo), objednávku stornoval, a zadal zakázku jinde. Ti mi napsali:

Dobrý den, děkujeme za Vaši objednávku. Prosím o zaslání podkladů v Corel 9 na křivky
nebo AI pro PC 7 na křivky. Pokud nemáte možnost dodat podklady v křivkách, múžeme je vytvořit, účtovali bychom ale grafiku (cca 100,- Kč bez DPH 19%.) Prosím o Vaše vyjádření."

Jsem z toho celý pryč. Vektorový editor nemám a ani bych v něm neuměl. A kilo navíc se mi fakt dávat nechce. Netuším, zdali je tento problém specialitou Trodatu nebo brněnských výrobců. Před půl rokem jsem si nechal dělat normální Colop 20 (u jiného výrobce), a šlo to v pohodě. Přinesl jsem jim předlohu dokonce jen vytištěnou na papíře (měli jedinou podmínku, že to musí být 2:1), a stačilo to. Tentokrát jsem vyrobil bitmapu (dle jejich pokynů 1mm=10pixelu, tedy 470x180px). Ale nejsou schopni se stím porvat. Jak jste digitální předlohu řešili vy, prosím? Nemám šanci přece jen někde protlačit tu bitmapu? Nebo křivky neodolatelně vládnou světu? Dík!

  1. Mám “obyčejný” Trodat, ale v principu to je stejné.

  2. Neřešil jsem to emailem, ale osobně (na počkání) v IBC

  3. Předlohu jsem vytvořil v rozlišení 300 dpi v bitmapě, nabídnul jsem jim to v tiff, jpeg, bmp.

  4. Neměli s tím žádný problém

  5. Za 10 minut jsem měl razítko hotové

Na inetprint.cz lze v navrhu pouzit bud vektorovy format, nebo treba i GIF (ten jsem pouzil i ja)

Nesmírně děkujeme Farquaadovi za velký osobní přínos v záležitosti našeho razítka. Považte: nejenže nám pomohl radou, ale navíc nám iniciativně vyrobil zbrusu nový grafický návrh, který je mnohem lepší než ten náš předešlý. Upřímné díky.

Dnes me prislo objednane razitko z iNet solutions. Predlohu jsem poslal v Corelu, borec mi jeste volal pro upresneni a overeni objednavky, vsechno proslo hladce a za tri dny jsem mel razitko na stole. Objednaval jsem trodat printy 4922 velikost 19x19 a uz se tesim az to na nejake cachi vyzkousim.

No tak som si bol prave pre razitko (Mobile Marker) a zvladli to v pohode. Zadanie dostali vektorove (.eps) + z neho vygenerovane bitmapy vo velkom rozliseni, neviem co z toho nakoniec pouzili. No e teraz este nejaku cache stretnut a vyvrsit sa na nej ;]